Michał Kozak, Hotel Arłamów: Bezpieczeństwo to dzisiaj klucz do sukcesu!www.horecatrends.pl - 15 września 2020 12:32


- Goście muszą poczuć się bezpiecznie, żeby ponownie poczuli chęć odwiedzania hoteli w tej nowej rzeczywistości. Dlatego po marcu 2020 musieliśmy stworzyć całą politykę bezpieczeństwa i przedstawić ją najszybciej jak się da. Poprosiliśmy o współpracę ekspertów z dziedziny epidemiologii, GISu, sanepidu, po to, żeby pomogli nam zrozumieć wszystkie obostrzenia - mówił Michał Kozak, prezes zarządu Hotelu Arłamów SA, podczas Property Forum 2020 na panelu "Bezpieczny hotel. Design po pandemii".

{film;18525}

- Skupiliśmy się na kilku aspektach. Po pierwsze powierzchnia naszego hotelu (103 tys. mkw pod dachem), to spora przestrzeń do dezynfekcji więc zadziałaliśmy systemowo. Bo nie da się tego oczywiście zrobić za pomocą szmatki - mówił podczas Property Forum Michał Kozak, prezes zarządu, Hotel Arłamów SA.

Hotel Arłamów wdrożył nowoczesny system oczyszczania powietrza, który kompleksowo dezynfekuje powietrze w całym obiekcie. W Polsce jest to rozwiązanie szpitalne. - Poza tym zastosowaliśmy również dezynfekcję wody za pomocą jonów srebra i miedzi. Mamy możliwość obniżenia zawartości chloru w wodzie. Te rozwiązania technologiczne i cały system kosztowały nas 1,5 mln zł - mówił Michał Kozak.

Poza tym właściciele Hotelu Arłamów stworzyli bramę bezpieczeństwa. - Zamknęliśmy hotel dla osób z zewnątrz. Do budynku nie może wejść nikt poza osobą, która jest zameldowanym gościem hotelu lub jego pracownikiem. Poza tym mamy własny system medyczny, co powoduje, że goście mogą czuć się u nas bezpiecznie - wyliczał.