Partnerzy portalu
Miejsca w akademikach Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionych Miejsca w akademikach Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionych; fot. shutterstock

Miejsca w akademikach Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionych

Autor: PAP Data: 25 lipca 2021 09:47

W akademikach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w nowym roku akademickim będą mogły się zameldować wyłącznie osoby w pełni zaszczepione – poinformował w liście do studentów rektor uczelni prof. Ryszard Koziołek.

Rektor przekazał studentom, że od 1 października zajęcia rozpoczną się w murach uniwersytetu, a nie w trybie online, o ile "sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się na tyle, aby te plany pokrzyżować". Zaapelował do wszystkich, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to "w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie".

W akademikach wyłącznie osoby w pełni zaszczepione

"Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych. Z jednym wyjątkiem" - napisał prof. Ryszard Koziołek.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji" - dodał.

Punkty szczepień w kampusach Uniwersytetu Śląskiego

Rektor zapowiedział, że w czasie największego natężenia kwaterunkowego w kampusach Uniwersytetu Śląskiego zostaną zorganizowane punkty szczepień.

Mieszkańcy woj. śląskiego - spośród których w większości rekrutują się studenci UŚ - przyjęli dotąd 4 059 139 dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 1 884 867 osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz