×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Mikrohotele z widokiem na naturę. Nowy trend
Koncept UKOI powstał z myślą o potrzebach odpoczynku, spokoju i kontaktu z przyrodą/ fot. mat. pras.

Mikrohotele z widokiem na naturę. Nowy trend

Autor: propertynews.pl Data: 20 września 2021 15:16 | Aktualizacja: 20 września 2021 15:23

Warszawski przedsiębiorca z branży hospitality Bartłomiej Kraciuk i aktor młodego pokolenia Nikodem Rozbicki stworzą sieć mikrohoteli z widokiem na naturę w różnych zakątkach Polski.

Bartłomiej Kraciuk zaczynał od współtworzenia kultowych lokali, takich jak Warszawa Powiśle czy Syreni Śpiew. Kilka lat temu zamienił je na domki w lesie - m.in. szeroko opisywany w mediach Bookworm Cabin. Nikodem Rozbicki znany jest m.in. z produkcji Netflixa. Z ich wspólnych rozmów zrodził się projekt pod nazwą UKOI.

UKOI - mobilne domki do wypoczynku

Koncept UKOI powstał z myślą o potrzebach odpoczynku, spokoju i kontaktu z przyrodą. Nowoczesne moduły dają możliwość skupienia się na sobie w otoczeniu natury. To alternatywa dla zmęczonych miastem i doskonała baza na workation. Pomysł oparty jest o mobilne domki do wypoczynku, które będzie można wynająć w starannie dobranych lokalizacjach. Domki pozwalają się cieszyć nowoczesną stylistyką i hotelowym komfortem, dając jednocześnie możliwość obcowania z przyrodą. Założyciele planują stworzyć rozproszoną sieć mikrohoteli UKOI w dzikich lokalizacjach, ale z dogodnym połączeniem z miastem.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Projekt jest ekologiczny. - Przyświeca nam zasada 3 x ZERO: Zero betonu, zero buldożerów, zero wycinania drzew - mówi Nikodem Rozbicki. - Zależało nam na stworzeniu nieinwazyjnego projektu, który wtapia się w otoczenie i nie narusza zastanego ekosystemu. W takiej równowadze widzimy przyszłość turystyki - dodaje Bartłomiej Kraciuk.

Nazwa UKOI pochodzi od słowa "koić" - wpływać łagodząco, uspokajać. Dzięki mobilnym rozwiązaniom domki mogą stanąć w odosobnionych miejscach, a w wersji off-grid są całkowicie samowystarczalne.

Pierwsze domki mają przyjąć gości wiosną 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz