×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
MRPiT uruchomiło portal turystyka.gov.pl
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii uruchomiło portal turystyka.gov.pl, który pozwala sprawdzić legalnie działające w Polsce obiekty turystyczne / fot. unsplash

MRPiT uruchomiło portal turystyka.gov.pl

Autor: PAP Data: 07 lipca 2021 10:41

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii uruchomiło portal turystyka.gov.pl, który pozwala sprawdzić legalnie działające w Polsce obiekty turystyczne – podał wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. Resort dodał, że od połowy lipca ma działać aplikacja, która wskaże obiekty honorujące bon turystyczny.

"Chcemy, aby korzystający z wakacji mieli pełen dostęp do informacji, jak spędzić wakacje spokojnie i bezpiecznie. Temu służy uruchomienie portalu turystyka.gov.pl. Będzie można zweryfikować leganie działające w Polsce obiekty turystyczne. Będzie można sprawdzić, czy obiekt istnieje i czy spełnia kryteria" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin na środowej konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Resort zapowiedział, że strona działa od 1 lipca, a od połowy lipca będzie działała specjalna aplikacja. Jedną z funkcjonalności będzie możliwość sprawdzenia, który obiekt honoruje bon turystyczny.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Do 1 lipca wykorzystano w Polsce 2 mln bonów turystycznych, co oznacza, że polską branżę turystyczną zasiliło 600 mln zł. Ale cały program opiewał na 4 mld zł, więc jeszcze duża część programu do wykorzystania" - powiedział Gowin.

Zaapelował także o szczepienie. "Według niektórych prognoz, czwarta fala epidemii może w nas uderzyć już pod koniec wakacji. Apeluję o utrzymywanie rygorów sanitarnych oraz o szczepienia. Szczepmy się, aby bezpiecznie podróżować, szczepmy się, aby uniknąć lockdownów" - powiedział Gowin. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz