Partnerzy portalu
Na Lubelszczyźnie kwitnie turystyka. Hotelarze zadowoleni Od czerwca do września Lublin odwiedziło 250 tys. osób/ fot. Shutterstock

Na Lubelszczyźnie kwitnie turystyka. Hotelarze zadowoleni

Autor: propertynews.pl Data: 20 października 2021 14:21

Od początku czerwca do końca września br. Lublin odwiedziło blisko 250 tys. turystów i odwiedzających, z czego ponad 31 tys. stanowili obcokrajowcy, natomiast Lubelski Obszar Metropolitalny odwiedziło niemal 340 tys. osób, w tym ponad 41 tys. obcokrajowców - wynika z raportu miasta. Hotele odczuły poprawę.

W bieżącym roku odnotowano również nasilenie ruchu zagranicznych turystów i odwiedzających, zarówno w porównaniu z 2020, jak i 2019 rokiem. Największy wzrost dotyczy podróżnych z Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych. Ponadto do stanu sprzed pandemii powróciła liczba turystów pochodzących m.in. z Izraela, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Francji, Austrii i Węgier. Jak wynika ze zgromadzonych danych, do Lublina najczęściej przyjeżdżali mieszkańcy Izraela, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA, zaś miejsca które najchętniej zwiedzali to Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście oraz Ogród Saski.

Kto odwiedza Lublin?

Zebrane dane pozwoliły również na ustalenie profilu turystów i odwiedzających. Jak wynika z analizy, największe zmiany dotyczą struktury wiekowej. W ubiegłych latach, w analogicznym okresie roku, największy odsetek odwiedzających Lublin notowany był w grupach wiekowych 36-45 i 46-55 lat. W tym roku można zauważyć wzrost podróżnych w wieku od 21 do 34 lat, spośród których najliczniejszą grupę stanowią osoby między 21 a 25 rokiem życia (20% wszystkich turystów).

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Zmianie uległy również preferencje co do długości pobytu podróżnych. Zdecydowanie częściej odwiedzający wybierali Lublin na jednodniową podróż (38%), a także pobyt od 3 do 5 dni (30%). Spadło zaś zainteresowanie pobytami 2-dniowymi i powyżej 6 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz