Partnerzy portalu
Najwyższy hotel modułowy na świecie ruszył w drogę z Polski do Nowego Jorku Najwyższy hotel modułowy na świecie ruszył w drogę z Polski do Nowego Jorku

Najwyższy hotel modułowy na świecie ruszył w drogę z Polski do Nowego Jorku

Autor: Propertynews Data: 30 listopada 2020 16:57

W sercu nowojorskiego Manhattanu, przy Szóstej Alei, niedaleko Time Square i Empire State Building, powstanie wyjątkowy hotel sieci AC by Marriott stworzony ze 168 modułów wyprodukowanych w Polsce.

Czterogwiazdkowy hotel będzie się wyróżniał na tle nowojorskiej zabudowy, ponieważ od czwartego piętra wzwyż jego konstrukcja zostanie złożona z gotowych modułów wyprodukowanych daleko od Nowego Jorku - w Polsce, przez polską firmę. Każdy moduł to pokój hotelowy w pełni wyposażony w meble i wszystkie instalacje. Całość została wyprodukowana, następnie spakowana i jest obecnie przewożona na plac budowy drogą lądową oraz morską.

- Hotel powstaje w dwóch miejscach oddalonych od siebie o 7 tys. kilometrów. To przełom w technologii budownictwa. Projekty modułowe nie powstawały dotąd w takiej skali i nie były transportowane na tak dużą odległość. Nowojorski hotel wyprodukowano w Skawinie pod Krakowem. Pozwoliła na to technologia modułowa, która nie tylko skraca o połowę czas budowy, lecz także znacznie redukuje koszty inwestycji. Dzięki temu, korzystając z dorobku naukowego oraz umiejętności polskich inżynierów i specjalistów różnych dziedzin architektury i budownictwa, możemy realizować nowoczesne inwestycje na całym świecie. Wszędzie tam, gdzie można dopłynąć i dojechać - wyjaśnia dr Ewelina Wozniak-Szpakiewicz, naukowiec i architekt, prezes i dyrektor zarządzająca DMDmodular.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Transport modułów o łącznej wadze ponad 2200 ton to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne.

Więcej na propertynews.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz