Partnerzy portalu
Niemal 10 tys. nielegalnych imigrantów w hotelach na Wyspach Kanaryjskich Blisko 10 tys. nielegalnych imigrantów w hotelach na Wyspach Kanaryjskich/ fot. unsplash.com

Niemal 10 tys. nielegalnych imigrantów w hotelach na Wyspach Kanaryjskich

Na Wyspach Kanaryjskich jest już około 10 tys. nielegalnych imigrantów, z których większość mieszka w opustoszałych z powodu epidemii Covid-19 hotelach, wynika z szacunków władz tego regionu Hiszpanii.

Autor: PAP Data: 04 lutego 2021 13:54

Powołująca się w czwartek na dane lokalnych władz rozgłośnia Cadena Ser wskazała, że ponad 9 tys. afrykańskich migrantów, którzy nielegalnie dotarli w ostatnich miesiącach na archipelag żyje w hotelach, ośrodkach turystycznych oraz tymczasowych miejscach pobytu.

Według rządu Pedra Sancheza z migrantów, którzy w 2020 r. masowo napłynęli na Wyspy Kanaryjskie, już ponad 2 tys. zostało przetransportowanych do kontynentalnej części Hiszpanii.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wprawdzie dodatkowych 1000 osób miało zostać skierowanych tam w styczniu, ale według radia Cadena Ser, dotychczas decyzja MSW w tej sprawie nie została jeszcze wykonana.

Z szacunków rządu wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich wynika, że w 2020 r. na archipelag ten przybyło 23 tys. nielegalnych migrantów z Afryki, czyli dziesięć razy więcej niż rok wcześniej.

Władze Czerwonego Krzyża szacują tymczasem, że ponad 95 proc. wśród nielegalnych migrantów, którzy dotarli na Wyspy Kanaryjskie w 2020 r., stanowią osoby z Sahary Zachodniej oraz Marokańczycy.

 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz