Partnerzy portalu
Niemcy: obowiązek posiadania testów dla wszystkich wjeżdżających Niemcy wprowadzają obowiązek posiadania testów dla wszystkich wjeżdżających/ fot. shutterstock

Niemcy: obowiązek posiadania testów dla wszystkich wjeżdżających

Autor: PAP/ Bild Data: 30 lipca 2021 11:10

Od 1 sierpnia 2021 r. wszystkie osoby powyżej 6. roku życia wjeżdżające do Niemiec będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wyjątki dotyczą jedynie osób, które zostały zaszczepione lub wyzdrowiały - informuje dziennik "Bild".

  • Zaszczepioni i wyleczeni turyści będą musieli wykonać test, jeśli będą powracały z obszarów uznawanych za zagrożone wariantami wirusa.
  • Obowiązek przeprowadzania testów ma dotyczyć wszystkich, niezależnie od tego, czy przyjeżdżają samolotem, pociągiem czy własnym samochodem.
  • Do tej pory dotyczył tylko osób przylatujących do Niemiec.

Rząd federalny pierwotnie planował wprowadzenie obowiązkowych testów dopiero od 11 września. Do tego czasu jednak w większości krajów związkowych zakończą się już wakacje, np. w Hamburgu (4 sierpnia) i Berlinie (6 sierpnia) zakończą się one w najbliższych dniach.

Informacje o możliwym wprowadzeniu zaostrzonych przepisów wjazdowych już od 1 sierpnia, pojawiają się w niemieckich mediach od kilku dni, ale jak dotąd rząd oficjalnie ich nie potwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz