Partnerzy portalu
Niemcy rezerwują świąteczne wyjazdy na Baleary Możliwe są wakacje na Majorce, ale hotele w Schwarzwaldzie pozostaną zamknięte

Niemcy rezerwują świąteczne wyjazdy na Baleary

Autor: PAP Data: 15 marca 2021 09:34

"Trudno mi sobie wyobrazić, że możliwe są wakacje na Majorce, ale hotele w Schwarzwaldzie pozostaną zamknięte" - komentuje pełnomocnik rządu federalnego ds. turystki Thomas Bareiss.

Niemcy błyskawicznie wykupili rezerwacje na wielkanocne wyjazdy na Baleary po tym, jak Instytut im. Roberta Kocha ogłosił, że te hiszpańskie wyspy nie są już obszarem ryzyka zakażenia koronawirusem.

Wydaje się - jak zauważa "Der Spiegel" - że pandemia koronawirusa nie przeszkadza wielu Niemcom w planowaniu wielkanocnych wakacji na Majorce.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na loty niemieckie tanie linie lotnicze Eurowings, należące do Lufthansy, uruchomiły na Wielkanoc około 300 dodatkowych połączeń.

Po piątkowej decyzji berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) o usunięciu Majorki i innych regionów Hiszpanii z listy obszarów zagrożonych Covid-19, rezerwacje na loty rozeszły się "w mgnieniu oka" - powiedział przedstawiciel Eurowings.

Zgodnie z wymogami władz Balearów w samolotach lecących na Majorkę mogą znaleźć się tylko pasażerowie z negatywnymi wynikami na obecność koronawirusa.

W związku z możliwościami wyjazdów zagranicznych pełnomocnik rządu federalnego ds. turystki Thomas Bareiss domaga się ponownego umożliwienia Niemcom urlopowego wypoczynku we własnym kraju.  powiedział polityk CDU. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz