×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Nowa przestrzeń w hotelu Casa Camper Berlin
Café Camaleon w Berlinie pojektu MVRDV/ fot. Daria Scagliola

Nowa przestrzeń w hotelu Casa Camper Berlin

Autor: propertydesign.pl Data: 14 października 2021 10:47 | Aktualizacja: 14 października 2021 10:57

Na parterze hoteluu Casa Camper Berlin znajdującego się w rejonie Berlin Mitte architekci z MVRDV i GRAS Arquitectos stworzyli nową przestrzeń obejmującą hol, strefę retail oraz restaurację.

Działający od 2009 roku hotel Casa Camper Berlin znajduje się w rejonie Berlin Mitte, w pobliżu dzielnicy handlowej. Wraz z hotelowym lobby na parterze budynku pierwotnie znajdowała się wydzielona część komercyjna. 

Nowa przestrzeń w hotelu Casa Camper Berlin

Camper zwrócił się do MVRDV i GRAS Arquitectos o zaprojektowanie nowej koncepcji holu, strefy retail będącej wizytówką marki obuwnicznej Camper i restauracji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Architekci stworzyli przestrzeń, która w zależności od potrzeb może zmieniać swoje funkcje. Głównym elementem projektu została pojedyncza, 18-metrowa lada obsługująca wszystkie trzy funkcje. Jest zarówno recepcją, jak i restauracyjną ladą oraz kasą sklepową.

Motyw wizualny projektu oparty został na kolorystycznym gradiencie podkreślonym przez odpowiednie oświetlenie. Każdej funkcji nadano własny kolor: czerwony dla lobby hotelowego, biały dla ​​gabloty handlowej oraz brąz dla restauracji. Przechodzenie jednej barwy w drugą stanowiło inspirację dla nazwy przestrzeni: Café Camaleon.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz