Partnerzy portalu
Nowy hotel Novotel w Pradze w 2021r. 
fot. materiały prasowe

Nowy hotel Novotel w Pradze w 2021r. 

Autor: Horecatrends.pl Data: 29 listopada 2018 09:54

Grupa Orbis podpisała ze spółką GEONE Real Estate umowę o zarządzanie nowym hotelem pod marką Novotel w Pradze.

Nowy hotel marki Novotel w Pradze zaoferuje 221 pokoi zlokalizowanych w dwóch wieżach, obszerne zaplecze konferencyjne, w tym salę balową, oraz unikalną łódź rzeczną przeznaczoną na potrzeby ekskluzywnych imprez MICE.

Hotel jest częścią jednej z największych wielofunkcyjnych inwestycji w Pradze pod nazwą „Port 7” realizowanej przez Skanska. Nowo budowany kompleks biurowy ma łączną powierzchnię ok. 36 000 m2. Kolejne 13 000 m2 przeznaczono na budynki hotelu Novotel, realizowane we współpracy pomiędzy Skanska a GEONE Real Estate. GEONE Real Estate przygotowuje także projekt „Rivery” o łącznej powierzchni wynoszącej niemal 6 000 m2, obejmującej tramwaj rzeczny, trasę rowerową, centrum spa oraz marinę. Wieże hotelowe będą zlokalizowane w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic w Pradze – położonej w północnej części centrum stolicy, na zakolu Wełtawy i w dzielnicy Holešovice (pol. Holeszowice). Otwarcie hotelu – podobnie jak pozostałej części kompleksu – przewidywane jest na rok 2021.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Poprosiliśmy inżynierów i projektantów o połączenie sił i stworzenie wyjątkowego miejsca nad rzeką Wełtawą. W obu częściach hotelu powstaną jasne i przestronne pokoje z pięknym widokiem na rzekę i marinę. Novotel to wiodąca na świecie marka, która doskonale wpisuje się w nowoczesny i sprzyjający charakter tego wielofunkcyjnego kompleksu. p i AccorHotels posiadają unikalne know-how oraz doświadczenie rynkowe w Europie Środkowo-Wschodniej i właśnie dlatego wybraliśmy ich jako zarządzających tym wyjątkowym obiektem - wyjaśnia Milan Janku, partner zarządzający GEONE Real Estate.

- Praga jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Rynek hotelarski jest tam bardzo dynamiczny i konkurencyjny. Jesteśmy dumni, że GEONE Real Estate zaufało właśnie grupie Orbis i marce Novotel przy realizacji tego projektu. Grupa Orbis i AccorHotels prowadzi działalność już w trzech hotelach ibis, w Novotel Wenceslas Square, w Mama Shelter oraz w Century Old Town MGallery by Sofitel. Kolejny Novotel będzie siódmym „adresem” sieci AccorHotels w Pradze” – komentuje Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis - partnera AccorHotels w Europie Wschodniej. 

Hotel będzie położony w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, dworca tramwajowego, przystanku autobusowego i stacji kolejowej Holešovice (Holeszowice) oraz w bliskim sąsiedztwie tunelu Blanka.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego wielofunkcyjnego kompleksu deweloperskiego i cieszymy się na myśl o współpracy z GEONE Real Estate - dodaje Frank Reul, Dyrektor ds. Rozwoju Orbis i AccorHotels w Europie Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz