Partnerzy portalu
Nowy Rok w kamperze. Opcja tańsza niż hotel?
Zdaniem Campiri.pl nawet do 3000 zł można oszczędzić zamieniając nocleg w hotelu na kampera / fot. materiały prasowe

Nowy Rok w kamperze. Opcja tańsza niż hotel?

Autor: oprac. Jakub Szymanek Data: 21 grudnia 2021 12:44

Nawet do 3000 zł można oszczędzić zamieniając nocleg w hotelu na kampera - twierdzi Katarzyna Jedlińska, dyrektor generalna Campiri.pl.

Zdaniem Katarzyny Jedlińskiej za przywitanie Nowego Roku w Zakopanem zapłacimy średnio ponad 1000 zł za dobę, o ile w ogóle znajdziemy jeszcze jakiekolwiek wolne miejsce. Jak mówi, istnieje jednak alternatywa – dużo tańsza i bezpieczna. Sylwestrowy weekend można spędzić podróżując kamperem, również u podnóża Tatr.

– Tygodniowy wynajem kampera, mieszczącego 4-6 osób, może być dziś nawet o połowę tańszy niż wykupienie tygodniowego pobytu w hotelu dla 2 osób. I mówimy tu o oszczędności rzędu ok. 3000 zł. Z szacunków Campiri.pl wynika, że poza sezonem „urlop na kółkach” to koszt ok. 3500 zł tygodniowo. Za miejsce na kempingu zapłacimy do ok. 100 zł za dobę. To znacząca różnica, porównując ten sposób podróżowania z noclegami np. w zakopiańskich hotelach lub w Karpaczu, gdzie za powitanie Nowego Roku - trzy noce - zapłacimy dziś nawet 8000 zł. Istnieje mnóstwo pomysłów na wycieczkę kamperem. Można przy tym aktywnie odkrywać Polskę, wybierając się np. na biegówki na Polanę Jakuszycką. Wiele ośrodków ma do dyspozycji pola kempingowe dostosowane do zimowych warunków – mówi Katarzyna Jedlińska, dyrektor generalna Campiri.pl.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Kamperem w nowy rok

–Dziś większość kamperów jest przystosowana do każdej pogody. Zapewniają one wydajne ogrzewanie, odpowiednią izolację i szczelność, ale też kompletne i funkcjonalne wyposażenie. Łazienki z prysznicem, kompaktowe łóżka, kuchnie połączone z częścią mieszkalną to już standard, gwarantujący komfort podróżowania nawet w niskich temperaturach na zewnątrz – dodaje.

Wyniki ostatnich badań dla Campiri.pl wskazują, że 2/3 Polaków chciałoby wybrać się w podróż kamperem, a 90 proc. osób, które już tak podróżowały, rekomenduje „dom na kółkach” innym.

Szczyt sezonu na kampery przypada mniej więcej na okres od połowy czerwca do połowy września i wówczas średni czas wynajmu pojazdu to ok. 10-14 dni. Ale poza sezonem wynająć kampera można na krótszy okres, np. na długi weekend. Wiele wypożyczalni oferuje dodatkowo świąteczne rabaty, nawet do 15 proc. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz