Partnerzy portalu
Od 15 marca hotele i galerie zamknięte na Mazowszu i w Lubuskiem 15 marca hotele i galerie znów będą zamknięte w kolejnych województwach/ fot. shutterstock

Od 15 marca hotele i galerie zamknięte na Mazowszu i w Lubuskiem

Autor: PAP Data: 14 marca 2021 18:18

Od poniedziałku 15 marca w woj. mazowieckim i lubuskim wrócą obostrzenia, m.in. zamknięte będą hotele czy instytucje kultury – wynika z opublikowanej nowelizacji rozporządzenia w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w stanie epidemii.

Szczególnie zagrożone zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 są województwa warmińsko-mazurskie, pomorskie, mazowieckie i lubuskie - napisano w nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 11 marca w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

Oznacza to, że od poniedziałku 15 marca w woj. mazowieckim i lubuskim zamknięte będą hotele, instytucje kultury, baseny i obiekty sportowe. Ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. W klasach I-III szkół podstawowych nauczanie będzie się odbywać w trybie hybrydowym. Takie regulacje obowiązują już od soboty 27 lutego na Warmii i Mazurach, a od najbliższej soboty na Pomorzu.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Najnowsze przepisy poszerzają również grupę 1B, czyli osoby przewlekle chore, które szczepione będą od 15 marca. Dołączono tutaj pacjentów, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową i zakwalifikowano do leczenia chemioterapią lub radioterapią, a nie rozpoczęto leczenia.

Do tej pory zakwalifikowani do tej grupy byli pacjenci, którzy rozpoczęli chemioterapię lub radioterapię po 31 grudnia 2019 r., jak również dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek, poddawani wentylacji mechanicznej, przed i po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz