Około 50 osób na kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu Około 50 osób na kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu; fot. shutterstock.com

Około 50 osób na kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu

Autor: PAP Data: 24 czerwca 2020 14:10

Ok. 50 osób z ośrodka wypoczynkowego w Rewalu (Zachodniopomorskie) zostało skierowanych na kwarantannę po tym, jak u dwojga turystów wykryto koronawirusa - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka wojewódzkiego sanepidu. Zamknięta została część ośrodka.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan, około 50 osób zostało poddanych kwarantannie w ośrodku w nadmorskim Rewalu po tym, jak u dwojga turystów z południa Polski stwierdzono zakażenie koronawirusem. Dodała, że w kwarantannie przebywają wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi; są im wykonywane badania.

Wójt gminy Rewal Konstanty Oświęcimski przekazał PAP, że zamknięta została część ośrodka wypoczynkowego, osoby objęte kwarantanną przebywają w jednym z budynków. Ośrodek objęty jest nadzorem sanepidu w Gryficach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz