Partnerzy portalu
Olsztyn udostępnia hotel "Relaks" medykom Olsztyn udostępnia hotel medykom/ fot. unsplash.com

Olsztyn udostępnia hotel "Relaks" medykom

Autor: PAP Data: 15 kwietnia 2020 09:57

Od wtorku pracownicy służby zdrowia, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy z obawy o zdrowie rodziny chcą mieszkać poza rodzinnym domem, będą mogli skorzystać bezpłatnie z hotelu "Relaks" przy ul. Żołnierskiej 13 - poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Informację o bezpłatnym udostępnieniu od wtorku hotelu "Relaks" medykom prezydent Olsztyna zamieścił we wtorek wieczorem na swoim profilu w mediach społecznościowych.

"W walce z koronawirusem na pierwszej linii frontu pracują lekarze, pielęgniarki i ratownicy, i to oni są najbardziej zagrożeni zarażeniem COVID 19. Z tych względów mają pełne prawo bać się o wielce prawdopodobną możliwość zarażenia swoich bliskich. (...) Jeżeli z oczywistych powodów epidemiologicznych lekarze, pielęgniarki czy ratownicy boją się przebywać w domu, nasz hotel jest dla nich otwarty" - napisał Grzymowicz i zapewnił, że decyzje tę uzgodnił z wojewodą warmińsko-mazurskim.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Potrzebujemy Was i Waszego spokoju, bo od tego zależy nasze życie" - napisał Grzymowicz.

Położony w pobliżu szpitali wojewódzkiego i dziecięcego w Olsztynie hotel "Relaks" jest pierwszym w mieście, i województwie warmińsko-mazurskim, który bezpłatnie będzie udostępniony medykom. Dotąd lekarze i ratownicy medyczni na własną rękę wynajmowali mieszkania, ogłoszenia często zamieszczali na lokalnych grupach ogłoszeniowych w mediach społecznościowych. Kilku ratowników w ostatnim czasie szukało mieszkania do wynajęcia, ponieważ - jak pisali - ich żony i partnerki spodziewają się dziecka.

Do wtorku w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 122 przypadki zakażenia koronawirusem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz