×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Opole: W regionie wykorzystano 40 proc. bonów turystycznych
W woj. opolskim wykorzystano 38 proc. polskich bonów turystycznych./fot. shutterstock

Opole: W regionie wykorzystano 40 proc. bonów turystycznych

Autor: PAP Data: 06 października 2021 11:56

W woj. opolskim wykorzystano 38 proc. bonów turystycznych. Jednocześnie około 30 proc. bonów w regionie nie zostało do tej pory aktywowanych.

W woj. opolskim co do złotówki wykorzystano już 38 proc. polskich bonów turystycznych.

"Mieszkańcy woj. opolskiego zrealizowali dotąd płatności bonem na kwotę ponad 40,1 mln zł. Liczba bonów wykorzystanych całkowicie przekroczyła na początku października 36 tys. Z drugiej strony ciągle niemal 30 proc. bonów przysługujących rodzicom z regionu w ogóle nie zostało aktywowanych. To oznacza, że beneficjenci świadczenia nie +ruszyli+ jeszcze 27,6 tys. bonów z przyznanych regionowi 94,6 tysiąca świadczeń" - powiedział Szczurek.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Bon turustyczny - do kiedy można go wykorzystać

Rodziny mogą korzystać z bonu do końca marca 2022 r. Nie można go wymienić na gotówkę ani na inne środki płatnicze. Świadczenie w formie elektronicznego bonu jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus".

Na każde dziecko przypada jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną orzeczeniem rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również o wartości 500 zł. Świadczenie w formie bonu przysługuje niezależnie od poziomu przychodów rodziców czy opiekunów.

Bonem można zapłacić nie tylko za nocleg i pobyt w hotelu, ale też za weekendową wycieczkę, jednodniowy wypad, gościnę w pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym bądź za obóz sportowy lub rekreacyjny dla dzieci u organizatora, który przystąpił do programu Polski Bon Turystyczny i przyjmuje rozliczenia bonem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz