"Podział zostanie przeprowadzony poprzez wydzielenie wszystkich składników związanych z częścią serwisową" - napisano.
Jak dodano, spółka będzie kontynuować szczegółowe analizy mające na celu wypracowanie optymalnego rozwiązania dla przyszłości części serwisowej po jej wydzieleniu.
"Będą one uwzględniały dyskusje z Accor, będącego właścicielem marek, pod którymi działają wszystkie hotele w sieci emitenta" - podał Orbis.
Spółka poinformowała, że celem procesu jest umożliwienie jej skoncentrowania strategii i działalności operacyjnej na części nieruchomościowej.
„Orbis, będąc historycznie właścicielem nieruchomości, inwestorem i operatorem, a także dokonując w ostatnich latach znaczących transakcji zbudował przewagę rynkową i zracjonalizował swój portfel hoteli. Wejście w fazę zmian strukturalnych pozwoli nam skupić się na zwiększeniu wartości części nieruchomościowej (asset heavy)" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Orbisu Gilles Clavie.
"Kładąc nacisk na nieruchomości hotelowe i wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, będziemy nadal rozwijać naszą wiedzę techniczną i kompetencje w prowadzeniu przedsięwzięć inwestycyjnych. Wzmocni to naszą zdolność do dalszego zwiększania wartości spółki dla akcjonariuszy” - dodał prezes.
Portfel nieruchomości Orbisu składający się obecnie z 72 hoteli własnych i leasingowanych (asset heavy) powstał w rezultacie prowadzenia przez spółkę różnych procesów inwestycyjnych obejmujących m.in.: rozwój organiczny, adaptację istniejących budynków oraz budowę nowych obiektów