Partnerzy portalu
Otwarcie stoków umożliwia zmniejszenie gigantycznej straty Otwarte stoki umożliwią zmniejszenie gigantycznej straty / fot. shutterstock

Otwarcie stoków umożliwia zmniejszenie gigantycznej straty

Autor: propertynews.pl Data: 19 lutego 2021 13:36

Kontynuacji otwarcia stoków narciarskich w reżimie sanitarnym domaga się Komitet Narty Snowboard Outdoor, który zrzesza m.in. producentów i dystrybutorów sprzętu do uprawiania sportów zimowych. Przestrzega przy tym, że sugerowanie się jednostkowym przykładem rzekomego stłoczenia obok siebie narciarzy w kolejce do wyciągu, jaki przedstawiły ostatnio media, doprowadzić może do katastrofalnych konsekwencji dla branży, zwłaszcza, że dziś stanowczo za wcześnie wnioskować, czy spowodować to mogło wzrost zakażeń koronawirusem.

Pomimo warunkowego otwarcia stoków, producenci czy dystrybutorzy sprzętu narciarskiego i snowboardowego stoją na krawędzi bankructwa. Spowodowaną trwającym ponad 3 miesiące (od listopada do prawie połowy lutego) zakazem korzystania z tras narciarskich stratę szacują dziś na kilkadziesiąt milionów złotych. Pojawiająca się ostatnio informacja o ewentualnym, ponownym zamknięciu stoków mogła by stać się dla nich śmiertelnym ciosem. Gdyby zapadła taka decyzja, byłaby ona całkowicie pozbawiona podstaw – uważają.

- Podejmowanie jej na podstawie jednego, ekstremalnego przykładu, jaki przedstawiły media, stawiało by władze w bardzo złym świetle: jako tych, którym wystarczy zaledwie pokazać jeden moment swoistego „spiętrzenia” stojących w kolejce do wyciągu narciarzy, zwłaszcza, że chwilę później sytuacja została już rozładowana, by podejmować decyzje, od których zależy los całej branży i tysięcy zatrudnionych w niej osób – zwraca uwagę Arkadiusz Walus z Komitetu Narty Snowboard Outdoor, przytaczając medyczne opinie dotyczące rzeczywistego zagrożenia zarażeniem się COVID 19: - Okres inkubacji wirusa trwać może około tygodnia, a nawet kilkanaście dni, dlatego straszenie ponownym zakazem zaraz po pokazaniu chwilowego tłoku na stoku to krzywdzące działanie wymierzone w branżę, która dziś ledwo wiąże koniec z końcem, a do tego cały czas pozbawiona jest pomocy od państwa i od PFR – uważa Arkadiusz Walus.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Czytaj więcej: propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz