Otworzył się jeden z ośrodków narciarskich w WiślePAP - 25 stycznia 2021 10:24


Jeden z ośrodków w Wiśle w Beskidach otworzył się dla narciarzy. Stacja Klepki podała na swojej stronie w portalu społecznościowym, że organizuje „rekreacyjny kurs jazdy na nartach i snowboardzie”. W sobotę zainteresowanie było umiarkowane.

"Prosimy o zapoznanie się z cennikiem, regulaminem oraz oświadczeniem, które należy wydrukować i wypełnić, jeżeli chcecie wziąć udział w naszych zajęciach" - napisano na facebookowej stronie. Ośrodek wskazał, że działa w reżimie sanitarnym.

Z oświadczenia wynika, że uczestnik zgłasza udział: "w kursie edukacji sportowej - rekreacyjnym kursie jazdy na nartach i snowboardzie (PKD 85.51.Z) prowadzonym na podstawie i zgodnie z Regulaminem pn. +Krzewienie sprawności fizycznej osób dorosłych i dzieci w ramach zajęć sportowych i rekreacyjnych (…) na ośnieżonych terenach w Wiśle organizowanych przez firmę Edukacyjne Zajęcia Sportowe +Klepki+".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Oświadczenie zawiera deklarację, że uczestnik jest zdrowy i nie posiada objawów zakażenia wirusem SARS-CoV-2, ani infekcji wirusowej dróg oddechowych. Nie przebywa też w kwarantannie. Zobowiązuje się m.in. do ścisłego przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, w szczególności do stałego zakrywania nosa i ust, regularnej dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego.

W oświadczeniu zastrzeżono, że uczestnik ma świadomość ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W takim przypadku nie będzie wnosił żadnych roszczeń w stosunku do ośrodka.

Kamery internetowe ośrodka pokazywały, że w sobotnie południe byli chętni, by pozjeżdżać, ale zainteresowanie było dość umiarkowane. "Spodziewamy się zwiększonej liczby chętnych do odbycia kursu w terminie sobotnio-niedzielnym, dlatego gdy liczba kursantów będzie zbyt duża możemy czasowo ograniczać wejście na teren obiektu" - podali właściciele Klepek.

Cieszyńscy policjanci podali, że nie mają żadnych zgłoszeń w tej sprawie.

W piątek prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej Karolina Wantulok zapowiedziała, że stoki w Wiśle zostaną otwarte 1 lutego. Wówczas planują otwarcie także niektóre punkty gastronomiczne czy noclegowe.

W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami mającymi przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii SARS-CoV-2 od 28 grudnia ub.r. stacje narciarskie są zamknięte dla większości narciarzy. Mogą z nich korzystać jednak osoby z licencją PZN.