×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
PGNiG sprzeda Polskiemu Holdingowi Hotelowemu swoje obiekty wypoczynkowe
Polski Holding Hotelowy zawarł umowę warunkową na zakup spółki Geovita SA, która zarządza kilkunastoma obiektami wypoczynkowymi na terenie całej Polski. Fot. PHH

PGNiG sprzeda Polskiemu Holdingowi Hotelowemu swoje obiekty wypoczynkowe

Autor: Oprac. KG Data: 16 grudnia 2021 15:45 | Aktualizacja: 16 grudnia 2021 15:49

Polski Holding Hotelowy zawarł umowę warunkową na zakup spółki Geovita SA, która zarządza kilkunastoma obiektami wypoczynkowymi na terenie całej Polski. Spółka wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Usługi oferowane przez spółkę Geovita nie zaliczają się do podstawowej działalności PGNiG. Dlatego od pewnego czasu szukaliśmy możliwości sprzedaży Geovity lub jej poszczególnych nieruchomości - mówi Przemysław Wacławski, wiceprezes Zarządu PGNiG ds. finansowych.

I dodaje: - Kiedy Polski Holding Hotelowy rozpoczął - pod nadzorem Ministerstwa Aktywów Państwowych - proces konsolidacji aktywów spółek Skarbu Państwa związanych z działalnością hotelarską, podjęliśmy działania zmierzające do zawarcia transakcji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Umowa na zakup spółki Geovita podpisana

– Dziś (16 grudnia) podpisaliśmy umowę warunkową z PGNiG na zakup spółki Geovita. To kolejny, bardzo ważny krok - po podpisaniu wcześniejszych umów na zakup spółek INTERFERIE i Elbest - w  prowadzonym przez Polski Holding Hotelowy procesie konsolidacji obiektów świadczących usługi hotelarskie, należących do spółek Skarbu Państwa - podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Wskazuje, że PHH modernizować wszystkie obiekty wchodzące w skład grupy hotelowej, doprowadzając je do tego samego międzynarodowego poziomu. 

- Niewątpliwie powodzenie tego procesu w bardzo dużym stopniu zależy od pracy i zaangażowania całego zespołu, dlatego chcemy również korzystać z potencjału i doświadczenia dotychczasowych pracowników przejętych obiektów w naszym dalszym, wspólnym rozwoju - podkreślił prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz