×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
PHH kupuje hotele od spółki należącej do PGE
Polski Holding Hotelowy zawarł z PGE Polską Grupą Energetyczną umowę warunkową na zakup sześciu hoteli i czterech obiektów należących do Elbest, spółki z Grupy PGE / fot. materiały prasowe

PHH kupuje hotele od spółki należącej do PGE

Autor: PAP Data: 15 grudnia 2021 15:02

Polski Holding Hotelowy zawarł z PGE Polską Grupą Energetyczną umowę warunkową na zakup sześciu hoteli i czterech obiektów należących do Elbest, spółki z Grupy PGE - poinformował w środę Polski Holding Hotelowy (PHH).

Jak poinformował w środowej informacji prasowej Polski Holding Hotelowy, spółka Elbest posiada sześć hoteli i cztery obiekty w Polsce, które świadczą usługi hotelowo-gastronomiczne, oferują noclegi indywidualne i dla grup zorganizowanych, a także zajmują się organizacją konferencji i szkoleń.

Spółka posiada hotele m.in. w Krynicy, Międzyzdrojach, w Myczkowcach nad Soliną oraz obiekty np. w Krasnobrodzie i Szklarskiej Porębie.

"Planowane włączenie hoteli i obiektów Elbest do grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego to kolejny krok w prowadzonej przez PHH konsolidacji spółek hotelowych, należących do Skarbu Państwa" - przekazał PHH. Jak dodano, wsparcie transakcyjne w procesie konsolidacji dla PHH świadczy firma EY.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Sprzedaż obiektów hotelowych spółki Elbest Polskiemu Holdingowi Hotelowemu jest elementem porządkowania struktury Grupy PGE i realizacji zadań zmierzających do koncentracji na działalności podstawowej" - powiedział cytowany w informacji prasowej prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

Dąbrowski podkreślił, że nowy inwestor obiektów hotelowych dla spółki Elbest "to bardzo dobra informacja". "Wiedza i doświadczenie inwestora branżowego, jakim jest PHH, z pewnością pozwolą na rozwój obiektów hotelowych spółki" - wskazał.

Polski Holding Hotelowy jest spółką w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzenie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 27 obiektów, co czyni ją druga największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Elbest jest spółką zależną PGE Polskiej Grupy Energetycznej, która jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym i dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz