×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
PHH przejęło kontrolę nad Interferie
Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego/ fot. mat.prasowe

PHH przejęło kontrolę nad Interferie

Autor: PAP Data: 28 lutego 2022 10:45

Polski Holding Hotelowy zakupił w zakończonym wezwaniu 14.159.334 akcje spółki Interferie - infromuje pośredniczące w wezwaniu BM mBanku.

Na początku stycznia 2022 r. Polski Holding Hotelowy wezwał do sprzedaży 14.564.200 akcji Interferie, stanowiących 100 proc. ogólnej liczby akcji spółki, po 8,71 zł za papier. Zapisy były przyjmowane do 21 lutego.

17 listopada 2021 roku Polski Holding Hotelowy zawarł z głównymi akcjonariuszami Interferie, Funduszami Hotele 01, umowę inwestycyjną, która przewiduje m.in. zobowiązanie głównych akcjonariuszy do odpowiedzi na wezwanie poprzez złożenie zapisów na sprzedaż wszystkich posiadanych przez nich akcji spółki. Warunkowa umowa dotyczyła akcji reprezentujących 69,71 proc. kapitału spółki.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Interferie S.A. to polska sieć obiektów świadczących usługi hotelarskie, działająca od blisko 30 lat, notowana na GPW. Spółka posiada następujące obiekty: Interferie Sport Hotel Bornit (Szklarska Poręba), Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit (Świeradów-Zdrój), Interferie Cechsztyn (Ustronie Morskie), Interferie Argentyt (Dąbki) oraz Interferie Chalkozyn (Kołobrzeg).

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzanie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 27 hoteli i obiektów.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz