Partnerzy portalu
PIH: rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej Zdaniem Polskiej Izby Hotelarzy rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej. / fot. unsplash

PIH: rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej

Autor: propertynews.pl Data: 19 marca 2021 14:19

Zdaniem Polskiej Izby Hotelarzy rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej - pisze portal propertynews.pl.

Nie ma już czasu na kolejne chaotyczne i bezprawne lockdowny oraz papierową pomoc dla przedsiębiorców - uważa Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy.

Prezes PIH Marek Łuczyński podkreśla, że zdrowie publiczne, a także branża hotelowa i gastronomiczna znalazły się na krawędzi, dlatego - po konsultacji z niezależnym ekspertem PIH do spraw covid-19 dr Bartoszem Fijałkiem - izba zaczyna apelować do decydentów rządowych o wprowadzenie ogólnokrajowego stanu klęski żywiołowej. Wraz z innymi organizacjami branżowymi będzie lobbować ideę wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Przewidziany w konstytucji ruch, jest jedynym legalnym i obecnie logicznym kierunkiem zarządzania pandemią. Wyeliminuje chaotyczne i bezprawne lockdowny i papierową pomoc dla przedsiębiorców. Z mocy ustawy wsparcie dla nich stanie się automatyczna i rzeczywista. Egzystencja branży hotelowej zostanie zabezpieczona, nie trzeba będzie mnożyć kolejnych dziurawych tarcz antykryzysowych - zapowiada Marek Łuczyński.

Czytaj więcej: propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz