×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Plany wakacyjne Polaków ucieszą branżę
75 proc. Polaków ma już konkretne plany wakacyjne; fot. unsplash.com

Plany wakacyjne Polaków ucieszą branżę

Autor: wp.turystyka.pl Opublikowano: 01 czerwca 2023 15:08

Aż 75 proc. Polaków ma już konkretne plany wakacyjne, zamierzają wyjechać na około dwa tygodnie i wydać średnio 5 490 zł – wynika z najnowszego badania Holiday Barometer 2023 zrealizowanego przez IPSOS w 15 krajach świata na zlecenie Europ Assistance.

Inflacja i wysokie ceny nie popsują nam wakacji

Z badania, na które powołuje się serwis wp.turystyka.pl wynika, że ponad 70 proc. Polaków deklaruje radość i podekscytowanie na myśl o podróżowaniu w tym roku. O 3 proc. spadło przekonanie, że inflacja i wysokie ceny popsują nam wakacje, a prawie o 20 proc. wzrósł budżet, jaki chcemy na nie przeznaczyć. Biorąc pod uwagę ekonomiczny aspekt inflacji, musieliśmy nieco zmodyfikować swoje plany - 36 proc. wybrało tańszą opcję noclegu.

Badani zadeklarowali, że w tym roku planują przeznaczyć na wyjazd wakacyjny średnio 5 490 zł. Jest to aż o 991 zł więcej niż w poprzednim roku. Ponad połowa Polaków przyznała, że ich budżet na letni wyjazd jest większy niż rok temu (52 proc.).

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Gdzie na wakacje 2023?

47 proc. Polaków zdecydowało, że w tym roku wakacje spędzi w kraju, a 29 proc. badanych wyjedzie za granicę. Najczęściej wskazywanym kierunkiem w Polsce było morze (61 proc.) oraz góry (34 proc.). - czytamy na wp.turystyka.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz