×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pociągiem do Zakopanego. To znów możliwe!
Czas jazdy pociągiem z Krakowa do Zakopanego wyniesie nieco ponad 2 godz; fot. shutterstock

Pociągiem do Zakopanego. To znów możliwe!

Autor: oprac. A.Wrona za PAP Data: 16 grudnia 2021 11:03

Od 22 grudnia wracają bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Remont trasy kolejowej pod Tatry trwał od początku września.

Zakopane pociągiem

W nowym rozkładzie przewidziano 14 relacji dalekobieżnych m.in. z Gdyni, Gdańska, Szczecina i z Warszawy oraz połączenia regionalne.

Dzięki inwestycjom PLK zwiększyła się dostępność stacji i przystanków m.in. w Poroninie, Skawie Środkowej i w Bystrej Podhalańskiej. W zakresie robót były także przejazdy kolejowo-drogowe i urządzenia sterowania ruchem. Sprawność kolejowej trasy poprawią też przebudowane wiadukty, mosty i przepusty. Końcowy odcinek kolejowej "Zakopianki" zyskał zupełnie nowe torowisko.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Kraków-Zakopane. Jak długo pociągiem? 

Po modernizacji trasy kolejowej czas jazdy pociągiem z Krakowa do Zakopanego wyniesie nieco ponad 2 godz., czyli skróci się o ponad godzinę.

Modernizacja trasy kolejowej pod Tatry prowadzona jest w ramach projektu "Prace na liniach kolejowych 97,98,99 na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane". Na realizację przeznaczono przeszło 1,1 mld zł netto. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest w 2023 r.

Święta w górach

Hotelarze są usatysfakcjonowani z rezerwacji świąteczno-noworocznych.  Już w listopadzie zajętych było około 80 proc. miejsc na Sylwestra. Nieco mniejsze obłożenie miał na okres świąteczny - około 60 procent miejsc zajętych.

Jeżeli chodzi o ceny noclegów w okresie świąteczno-noworocznym pod Tatrami, to w niektórych obiektach pozostały na tym samym poziomie, co przed pandemią, natomiast niektóre hotele podniosły ceny nawet o 30 proc. W popularnych w Zakopanem pensjonatach noclegi w tym okresie można znaleźć już od 80 zł za osobę, a hotelach ceny za dwuosobowy pokój zaczynają się od ok. 300 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz