×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Podkarpackie: Blisko 104 mln zł wyniosły płatności bonem turystycznym w regionie
Podkarpackie: Niemal 104 mln zł wyniosły płatności bonem turystycznym w regionie/ fot. PAP/Adam Warżawa

Podkarpackie: Blisko 104 mln zł wyniosły płatności bonem turystycznym w regionie

Autor: PAP Data: 25 kwietnia 2023 15:09

Blisko 104 mln zł zostawili rodzice na Podkarpaciu, płacąc za wypoczynek swoich dzieci bonem turystycznym – poinformował PAP rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu Wojciech Dyląg. W regionie nie wykorzystano 94 tys. bonów.

Bon turystyczny był jednorazowym świadczeniem w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością - 1000 zł. Można nim było płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2023 r.

Podkarpackie: Niemal 104 mln zł wyniosły płatności bonem turystycznym w regionie

"W województwie podkarpackim płatność bonami przyjmowało 1,5 tys. podmiotów turystycznych. W regionie na 230 tys. przyznanych bonów turystycznych, 94 tys. nie zostało wykorzystanych. W tej liczbie znajdują się zarówno bony aktywowane i niewykorzystane, jak i częściowo wykorzystane, ale też takie, których rodzice nie pobrali na swój profil PUE, czyli nie aktywowali" - podał Dyląg.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Nieaktywnych, czyli niepobranych bonów, pozostało ponad 24 tys. na łącznie ponad 16 mln zł.

Bonami rodzice mogli zapłacić m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Suma płatności zrealizowanych bonami przez rodziców na Podkarpaciu wyniosła prawie 104 mln zł, z czego 89 mln zł to płatności za usługi hotelarskie.

"Na Podkarpaciu zapłacono bonem turystycznym 202 594 razy. Region znalazł się na dziewiątym miejscu w kraju pod względem liczby płatności bonem i kwoty, jaka została w podkarpackich firmach" - zaznaczył Dyląg.

Program Polski Bon Turystyczny wystartował 1 sierpnia 2020 r. Przez okres obowiązywania programu zostało zrealizowanych w sumie w kraju ponad 5,5 mln transakcji na łącznie niemal 3,2 mld zł. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz