Partnerzy portalu
Podkarpackie: W piątek po południu ruszają niektóre trasy narciarskie Ruszają niektóre trasy narciarskie/ fot. mat. pras.

Podkarpackie: W piątek po południu ruszają niektóre trasy narciarskie

Autor: PAP Data: 04 grudnia 2020 08:36

Na Podkarpaciu po południu w piątek tegoroczny sezon zimowy rozpoczną niektóre trasy narciarskie, m.in. w Puławach Górnych koło Rymanowa w Beskidzie Niskim.

Jak poinformował Tomisław Bruzda z ośrodka w Puławach Górnych, "na głównym stoku pierwsi narciarze pojawią się w piątek".

"Mimo ocieplenia warunki na trasach zjazdowych są dobre. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w kolejne dni" - mówił Bruzda.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dodał, że "w ostatnich dniach udało się zgromadzić odpowiednią ilość śniegu".

Na stronach internetowych ośrodka pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Przypomina się w nich m.in. o konieczności dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu.

W piątek rano w Bieszczadach było od zera do dwóch stopni Celsjusza. Jest bezwietrznie lub wieje słaby wiatr. Pokrywa śnieżna waha się od 10 cm w dolinach do ok. 20 cm w wyższych partiach gór. "Na razie w górach nie ma warunków do uprawiania turystyki narciarskiej" - powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Wojciech Rząsa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz