×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Podsumowanie wakacji: Statystyczny Polak zapłacił średnio 79,1 zł za nocleg w kraju
fot. unsplash.com

Podsumowanie wakacji: Statystyczny Polak zapłacił średnio 79,1 zł za nocleg w kraju

Autor: www.propertynews.pl Data: 29 sierpnia 2019 10:48

Przeciętny polski urlopowicz zarezerwował swój nocleg średnio 8 dni przed wyjazdem. Jak się okazuje, najwięcej osób planowało swój wypoczynek zaledwie 2 dni wcześniej - jest to ponad 6,6% spośród wszystkich użytkowników szukających noclegu na okres wakacyjny. Spora liczba planowała go także ok. 3 - 4 dni wcześniej - łącznie 9,8%.

- Z niewielkim wyprzedzeniem dokonywane były rezerwacje zwłaszcza na przełomie lipca i sierpnia oraz przed długim weekendem sierpniowym. Z pewnością duży wpływ na ten fakt miała sprzyjająca pogoda - decyzje o wyjeździe były podejmowane bardzo często spontanicznie - twierdzi Mateusz Goliat, ekspert Noclegowo.pl

Wbrew pozorom, Polacy nie wyjeżdżali na długo. 21,8% osób zarezerwowało nocleg podczas wakacji tylko na 4 dni. 17,3% zdecydowało się na urlop 5-dniowy, a 15,4% wybrało wypoczynek 3-dniowy. Mniejsza część obrała wyjazd 2-dniowy (7,7%,) oraz 6-dniowy (9%). Na relaks 7-dniowy lub dłuższy postanowiło wyjechać 28,8% Polaków.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Niesłabnącym zainteresowaniem wśród miejscowości nadmorskich cieszy się Gdańsk - 9,2% użytkowników serwisu właśnie tam szukało noclegu podczas wakacji. Podobną tendencję wykazuje Zakopane, które wciąż przoduje w zestawieniu miejscowości górskich - 8,8%. Wśród miejsc, które Polacy odwiedzali najczęściej w trakcie wakacji 2019, można znaleźć także Łebę, Świnoujście, Sopot, Ustkę, Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Karpacz.

Statystyczny Polak średnio za nocleg w kraju zapłacił 79,1 zł. W porównaniu do roku 2018 cena ta wzrosła średnio o 7,7%. W zależności od wybranego kierunku koszty te wahały się od 35,1 zł w Sromowcach Wyżnych do nawet 125,3 zł w Sopocie. W najpopularniejszym Gdańsku cena noclegu wynosiła podczas wakacji średnio 101,5 zł, natomiast w Zakopanem było to 73,9 zł.

Więcej na www.propertynews.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz