Partnerzy portalu
Polacy aktywowali ponad 1,7 mln bonów turystycznych Polacy aktywowali dotąd 1,7 mln Polskich Bonów Turystycznych; fot. shutterstock

Polacy aktywowali ponad 1,7 mln bonów turystycznych

Autor: PAP Data: 14 czerwca 2021 07:43

Polacy aktywowali dotąd 1,7 mln Polskich Bonów Turystycznych - poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Dodano, że średnia wartość realizowanego bonu to 730 zł.

Według czerwcowych danych przekazanych PAP przez resort rozwoju, pracy i technologii liczba zarejestrowanych firm uprawnionych do realizacji Polskiego Bonu Turystycznego sięgnęła 23 tys. 229. "To wzrost o 21 proc. w porównaniu z lutym bieżącego roku" - zaznaczył resort.

Polski Bon Turystyczny

"Zachęcam przedsiębiorców turystycznych i organizacje pożytku publicznego, aby rejestrowali się do programu Polski Bon Turystyczny. Jest to wsparcie dla wielu polskich rodzin i krajowej turystyki" - powiedział PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Zwrócił uwagę, że dzięki bonowi rodzice z dziećmi mogą opłacić obozy sportowe, rehabilitacyjne, wspólne wakacje czy wycieczki jednodniowe.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

MRPiT wskazało, że Polacy aktywowali do czerwca 1 mln 700 tys. 968 Polskich Bonów Turystycznych (o 447 tys. 490 więcej niż w lutym br.), a średnia wartość realizowanego bonu wyniosła 730 zł. Dodano, że w porównaniu z lutym tego roku liczba pobranych z bazy ZUS bonów wzrosła o 52 tys. 596.

Według biura prasowego oddziału zamiejscowego ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego tylko w czasie ostatniego miesiąca, wliczając w to tzw. długi weekend czerwcowy, bonem zapłacono ponad 170 tys. razy.

"W tym samym okresie płatności zrealizowane Polskim Bonem Turystycznym wyniosły ponad 124 mln zł, a z puli wszystkich aktywowanych dotychczas bonów Polacy wykorzystali już ponad 440 mln zł" - czytamy w informacji przesłanej przez Biuro.

Zwrócono uwagę, że plany spędzenia rodzinnych wakacji w kraju i skorzystania z programu Polskiego Bonu Turystycznego przez Polaków to szansa dla przedsiębiorców na wykorzystanie "ponad 3,5 mld zł. dostępnych wciąż w ramach programu, w tym ponad 900 mln zł z bonów, które już zostały aktywowane i jeszcze nie wykorzystane przez beneficjentów programu".

Zwrócono uwagę, że bon może służyć do opłacania usług turystycznych do czasu wyczerpania jego wartości. "Jeśli jednak kwota danej usługi jest wyższa niż przysługująca w ramach bonu, klient może sam dopłacić różnicę, a obiekty, które zachęcą turystów możliwością płatności bonem, mogą też liczyć na dodatkowe środki, które wpłyną z tytułu opłacenia dłuższych pobytów czy korzystania przez turystów z dodatkowych atrakcji" - podkreślono.

"Obserwujemy systematyczny wzrost liczby aktywowanych bonów. Polacy planują już wakacyjne wyjazdy" - wskazała cytowana w informacji wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk-Mochel. Oceniła, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i wykorzystaniem bonu nie słabną, a najbliższe lato będzie czasem "rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym".

Jak przypomniano, przedsiębiorcy, którzy chcą przyjmować płatności bonem, mogą zgłaszać się do programu przez cały okres jego trwania. "Aby znaleźć się w bazie Polskiego Bonu Turystycznego, wystarczy wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną za pośrednictwem profilu PUE ZUS. Obecnie w bazie znajdują się ponad 23 tys. podmiotów" - wskazano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz