Polacy chętnie "polują" na zagraniczne wakacje Zagraniczne wakacje rozchodzą się jak świeże bułeczki /fot. shutterstock

Polacy chętnie "polują" na zagraniczne wakacje

Autor: www.propertynews.pl Data: 30 lipca 2021 11:00

Obecnie urlop można spędzić w niemal wszystkich krajach basenu Morza Śródziemnego. Wróciły ulubione kierunki wakacyjne Polaków.

  • Wakacje i wycieczki z terminem wylotu w ciągu najbliższych 9 dni podrożały wobec cen obserwowanych na początku tegorocznego sezonu letniego – do Egiptu o 150-180 zł od osoby, a do Turcji nawet o ponad 350 zł. 
  • Z kolei za wycieczkę do Grecji trzeba zapłacić średnio o 146 zł więcej niż jeszcze przed tygodniem, zdarzają się też oferty droższe nawet o 400 zł od osoby. 
  • W 29 tygodniu roku (19-25 lipca) największym zainteresowaniem cieszyła się Turcja (udział 27,8 proc), na drugim miejscu znalazła się Grecja (udział 25,5 proc.).

– Coraz więcej naszych klientów poszukuje i rezerwuje wycieczki rozpoczynające się za 31-60 dni od momentu zakupu – mówi Jolanta Kołodziejczyk, dyrektor produktu w Wakacje.pl.

Jeśli spojrzymy na statystyki wyszukań w serwisie Wakacje.pl, tych z wyjazdem za 31-60 dni przybyło o 15,4 proc. w ujęciu tydzień do tygodnia (29 tydzień do 28 tygodnia roku). 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Chcesz taniej? Kup wcześniej! 

Z danych Wakacje.pl wynika, że wycieczki z terminem wylotu w ciągu najbliższych 9 dni podrożały wobec cen obserwowanych na początku tegorocznego sezonu letniego – do Egiptu o 150-180 zł od osoby, a do Turcji nawet o ponad 350 zł. Za wycieczkę do Grecji trzeba zapłacić średnio o 146 zł więcej niż jeszcze przed tygodniem, zdarzają się też oferty droższe nawet o 400 zł od osoby.

Rosnący popyt na wyjazdy na koniec sezonu letniego spowodował, że zwiększyło się oferowanie do najpopularniejszych kierunków.

Wakacyjne hity Polaków

Ze statystyk Wakacje.pl wynika, że w 29 tygodniu roku (19-25 lipca) największym zainteresowaniem cieszyła się Turcja (udział 27,8 proc), na drugim miejscu znalazła się Grecja (udział 25,5 proc.).

– W tym roku Grecja i Turcja przez cały sezon walczą o palmę pierwszeństwa w wewnętrznych rankingach Wakacje.pl. Oba kraje cieszą się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów, a zamiana miejsc na podium wynika z aktualnych promocji – komentuje dyrektor produktu.

Popularność Turcji i Grecji nie dziwi, bo to kraje, które jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego zapowiadały, że zrobią wszystko, by turyści mogli bezpiecznie spędzić tam wakacje. W obu państwach pracownicy branży byli priorytetowo szczepieni na koronawirusa, a resorty turystyki opracowały szczegółowy plan z wytycznymi sanitarnymi dla przedsiębiorców działających w tej branży.

Choć restrykcje zostały wdrożone, klienci wypoczywają tak, jak w latach poprzednich. Mogą korzystać z infrastruktury hotelowej, opcji all inclusive/ultra all inclusive, biorą też udział w wycieczkach fakultatywnych, a wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Turcja zyskała mocno na popularności w momencie ogłoszenia przez polski rząd, że powrót do kraju będzie podlegał tym samym wytycznym co podróże z Unii Europejskiej lub ze strefy Schengen.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz