Partnerzy portalu
Polacy nie rezygnują z planów urlopowych Polacy tęsknią za kurortami; fot. shutterstock

Polacy nie rezygnują z planów urlopowych

Autor: Propertynews Data: 06 maja 2021 12:53

Polacy tęsknią za kurortami. Jak wynika z ankiety, przeprowadzonej przez firmę Sun & Snow, aż 96,2 proc. jej klientów planuje wyjazd wypoczynkowy w bieżącym roku lub na początku 2022

Jak wynika z badania Sun & Snow aż 71,3 proc. ankietowanych zadeklarowało, że w 2021 lub 2020 roku byli zmuszeni do zmiany planów wyjazdowych. Najczęstszym powodem były ogłaszane decyzje administracyjne dotyczące ograniczeń w funkcjonowaniu turystyki. Chęć zmiany terminu wypoczynku ze względu na swoje bezpieczeństwo podczas pandemii deklaruje 42 proc. ankietowanych, w stosunku do 46,8 proc. osób, które planów zmieniać nie chce. Z rezerwacją, według danych na pierwszą połowę kwietnia br., wstrzymywało się aż 58,9 proc. ankietowanych.

- Na decyzje dotyczące lockdownu, czy zakazu prowadzenia działalności, nie mamy wpływu. W ostatnim czasie koncentrowaliśmy się jednak na tym, by proces planowania wypoczynku dla klientów Sun & Snow był jak najbardziej bezpieczny i elastyczny, a możliwość przełożenia rezerwacji jak najprostsza. Gwarancja bezpłatnej zmiany terminu pobytu w przypadku utrzymania zakazu wyjazdów wypoczynkowych została dobrze odebrana przez naszych klientów - mówi Karolina Orłowska, Dyrektor Operacyjna Sun & Snow.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Spośród osób, które były zmuszone zmienić lub odwołać swój wyjazd aż 87,6 proc. oceniło przeprowadzenie takiej operacji jako komfortowe lub bardzo komfortowe. Ocen negatywnych zanotowano 5,2 proc., a neutralnych 7,2 proc.

Więcej na propertynews.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz