Partnerzy portalu
Polacy wstrzymują się z rezerwacjami świąteczno-noworocznymi w hotelach Polacy wstrzymują się z rezerwacjami w hotelach na okres świąteczno-noworoczny. / fot. PAP/Darek Delmanowicz

Polacy wstrzymują się z rezerwacjami świąteczno-noworocznymi w hotelach

Autor: PAP Data: 18 października 2022 13:33

Polacy wstrzymują się z rezerwacjami na okres świąteczno-noworoczny; 92 proc. hoteli ma mniej niż 30 proc. zajętych miejsc - wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Słabe prognozy hotelarzy na ostatnie miesiące 2022 roku

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP) na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród hotelarzy podała, że w październiku obłożenie poniżej 30 proc. miało 35 proc. hoteli. Co piąty obiekt ma zabukowaną połowę miejsc. 42 proc. hoteli biznesowych ma mniej niż 30 proc. rezerwacji, a 15 proc. - powyżej 50 proc.

Z ankiety wynika, że na listopad 83 proc. hoteli zajętych ma mniej niż 30 proc. miejsc, a tylko 3 proc. obiektów - powyżej 50 proc. Grudzień jest jeszcze słabszy. "92 proc. hoteli ma mniej niż 30 proc. miejsc zarezerwowanych, co oznacza, że przynajmniej na razie Polacy wstrzymują się z rezerwacjami na okres świąteczno-noworoczny" - wskazał sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Czytaj również: IGHP o rekordowo wysokich koszty prowadzenia hoteli. Są też słabsze prognozy na 4. kwartał

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz