×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polscy architekci zaprojektowali hotel, który stanie na słynnym placu we Lwowie
Czterogwiazdkowy hotel przy placu Mickiewicza we Lwowie ma powstać do 2024 r. Fot. Pracowni Kuryłowicz & Associates/Facebook

Polscy architekci zaprojektowali hotel, który stanie na słynnym placu we Lwowie

Autor: KR Data: 14 grudnia 2022 11:45

Architekci z Pracowni Kuryłowicz & Associates zaprojektowali hotel, który stanie na placu Mickiewicza w historycznym centrum Lwowa. Hotel będzie miał 123 pokoje. Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2024.

Jak informuje Pracownia Kuryłowicz & Associates, plac Mickiewicza znaduje się przy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych prowadzących na Stare Miasto w otoczeniu dziesiątek kameralnych kawiarni i uznanych restauracji. Obszar ten widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

‘’ Zasadniczą ideą było zaprojektowanie współczesnego budynku, w sposób który nie tylko harmonijnie połączy historyczne otoczenie z bardziej współczesną architekturą, ale także podkreśli jego doskonałą lokalizację. Forma obiektu jest prosta i jednolita. Jedynie główne wejście, dzięki przewidzianemu baldachimowi, zostało wyraźniej zaakcentowane. Założenie projektantów przewiduje, że budynek w naturalny sposób „domknie” historyczną część lwowskiego rynku’’ – informuje Pracownia Kuryłowicz & Associates.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotel zaplanowany jest w czterogwiazdkowym standardzie. Będzie miał osiem kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Obiekt będzie miał 123 pokoje, zaplecze gastronomiczne oraz centrum konferencyjne. Na parterze przewidziano przestrzeń na restaurację i butiki.

Zakończenie prac budowlanych jest planowane na 2024 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz