Polska Izba Hotelarzy o odmrażaniu hoteli: czujemy niedosytwww.horecatrends.pl - 28 kwietnia 2021 15:34


Rząd ogłosił, że 8 maja hotele będą mogły znów być otwarte. Będą mogły jednak przyjmować gości do limitu 50 proc. ilości dostępnych miejsc w obiekcie. – Te warunki są nie do przyjęcia - mówi Marek Łuczyński, prezes zarządu Polskiej Izby Hotelarzy.

Rząd ogłosił wielki plan odmrażania polskiej gospodarki, w tym sektora HoReCa. Zgodnie z harmonogramem 8 maja mogą znów działać hotele. Jednak z limitami.

- Niby to początek maja, więc to dobra wiadomość, jednak warunki otwarcia hoteli są dla nas nie do przyjęcia. Hotelarze są gotowi przyjąć gości w 100 proc. a nie  przy 50 proc. obłożeniu. Poza tym skandaliczne są dla mnie te decyzje dot. zamknięcia restauracji w hotelach. Room service to zarówno dla hotelarzy jak i dla gości duży dyskomfort – wylicza Marek Łuczyński.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

I dodaje, że dzisiejsze informacje są tragiczne dla hoteli typu Spa&Wellness. – Jaki jest sens zatrzymywania się w tego typu hotelach, z perspektywy gościa, jeśli nie będzie działać ani dział spa ani wellness ani restauracje. Te hotele będą stały puste – twierdzi .

Jednak Polska Izba Hotelarzy nie spoczywa na laurach. - Prowadzimy akcję #otwieramy na majówkę. Jest ona aktualna i będzie aktualna nawet po Majówce. My ją trochę przeformatujemy i pomożemy hotelom Spa & wellness , żeby stały się placówkami świadczącymi usługi medyczne i para-medyczne. Wystąpimy do NFZ-tu o odpowiednie dofinansowanie do tego typu obiektów. Można przecież stworzyć pakiety postcovidowe dla ozdrowieńców. Hotele medyczne mogą wspomóc państwową służbę zdrowia w rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. Mówi się o bonach eventowych, targowych a dlaczego nie ma być bonu rehabilitacyjnego? PIH wystąpi z ta inicjatywą do ministerstwa zdrowia – obiecuje Marek Łuczyński.