Partnerzy portalu
Polska to ważny rynek dla Radisson Hotel Group Radisson Hotel Group jest jedną z największych grup hotelowych na świecie/ fot. mat. pras.

Polska to ważny rynek dla Radisson Hotel Group

Autor: propertynews.pl Data: 04 listopada 2021 10:00

Radisson Hotel Group jest jedną z największych grup hotelowych na świecie, obejmującą ponad 1600 działających i rozwijających się hoteli w 120 krajach, o zasięgu globalnym i odpowiednim portfolio dziewięciu różnych marek, od budżetowych po premium. – Polska to ważny rynek do rozwoju dla Radisson Hotel Group – komentuje Valerie Schuermans, Vice Prezes Business Development Central Europe.

Opierając się na sukcesie swojego pięcioletniego planu transformacji skoncentrowanego na 26 inicjatywach, firma jest gotowa na pełny powrót do podróży i jest mocno zdeterminowana, by stać się marką wybieraną przez właścicieli, partnerów i gości, dostarczając elastyczny model kosztów, najlepszy w swojej klasie system zarządzania przychodami oraz w pełni zaktualizowaną architekturę marki w każdym segmencie.

- Nasza silna pozycja w Polsce obejmuje 15 hoteli i ponad 3500 pokoi, a trzy hotele są w budowie i w przygotowaniu, w tym dwa nowe ekscytujące hotele Radisson RED w Krakowie i Warszawie. Mamy silną i zróżnicowaną reprezentację marki, w tym nasz wielokrotnie nagradzany flagowy Radisson Collection Hotel w Warszawie i osiem hoteli Radisson Blu, największą markę wyższej klasy w Europie od 10 lat. Z niecierpliwością czekamy na powitanie naszego najnowszego hotelu Radisson Blu w Ostródzie wiosną 2022 roku, rozległego ośrodka z 238 pokojami. Tym najnowszym dodatkowym hotelem i otwarciem Radisson Resort Kołobrzeg w sierpniu 2021 roku potwierdzamy pozycję największego międzynarodowego operatora kurortów w Polsce - mówi Valerie Schuermans.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jednym z kluczowych obszarów, w ostatnim niełatwym czasie dla branży, okazała się silna reputacja Radisson Hotel Group. Jak podkreśla, Valerie Schuermans, to dzięki niej firma szybko reaguje na pojawiające się możliwości i wyzwania oraz dostosowuje się do zmian warunków rynkowych i opinii gości, które są codziennie gromadzone w systemach jakości.

- Zwłaszcza w ostatnich miesiącach, na pierwszym miejscu postawiliśmy zdrowie i bezpieczeństwo, wprowadzając nasz Protokół bezpieczeństwa hoteli Radisson, we współpracy z SGS, wiodącą na świecie firmą testującą i certyfikującą. Byliśmy pierwszą grupą hotelową, która uruchomiła kompleksowy program testowy i usługę szybkiego testowania dla uczestników spotkań i wydarzeń w obiektach z naszego portfolio w regionie EMEA jako sposób na ułatwienie bezproblemwego powrotu do spotkań biznesowych i wydarzeń oraz kontynuowanie współpracy z SGS w celu ponownego, bezpiecznego powitania gości - opowiada.

Nowe oferty biznesowe Radisson Hotel Group

W ciągu ostatnich trzech lat Radisson zainwestował ponad 400 mln USD w dalsze wzmacnianie znaczenia naszych marek i opracował nowe, innowacyjne oferty biznesowe, takie jak Hybrydowe spotkania i sale, przyspieszono rozwój Obsługiwanych Apartamentów i uruchomiono koncepcję miejskiego kurortu. Radisson Hotel Group zainwestowała również ponad 100 milionów dolarów w najnowocześniejszą infrastrukturę IT, aby zapewnić właścicielom i gościom najnowsze, światowej klasy rozwiązania cyfrowe, które koncentrują się na obsłudze gości i zarządzaniu nieruchomościami, a także optymalizacji przychodów i kosztów.

- Zauważyliśmy niszę na rynku, na której właściciele szukają rozwiązań ułatwiających konwersję, oferujących istniejącym hotelom możliwość dołączenia do silnej międzynarodowej sieci w poszukiwaniu większej widoczności i zaufania konsumentów. Od momentu uruchomienia Radisson Indywiduals, marka rozszerzyła swoją obecność na całym świecie z niedawnym kontraktami i otwarciami w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Bułgarii i Afryce. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie tej marki na polski rynek, gdzie idealnie nadaje się dla hoteli zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym - wyjaśnia.

Jak tłumaczy Valerie Schuermans, Radisson odniósł również wielki sukces dzięki  serwisowanym apartamentom, które dają inwestorom możliwość współpracy z  w atrakcyjnym i rozwijającym się segmencie, przewyższającym resztę rynku.

- Nasz dynamiczny model biznesowy hoteli wynajmowanych, zarządzanych i franczyzowych oznacza, że możemy zaoferować właścicielom rozwiązanie szyte na miarę i zapewnić jedne z najwyższych marż GOP w branży. Do tej pory, około 65% naszych właścicieli posiada u nas więcej niż jedną nieruchomość. Te długotrwałe relacje opierają się na zaufaniu, zobowiązaniu i odpowiedzialności. W Polsce oferujemy również opcje finansowania kondominium dające deweloperom większą elastyczność, a oszczędzającym atrakcyjne możliwości inwestycyjne w czasach wysokiej inflacji. Wierzymy w siłę naszej branży i jesteśmy w pełni gotowi na bezpieczny powrót do podróżowania - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz