Partnerzy portalu
Polski Bon Turystyczny: Jak przystąpić do programu? Bony turystyczne mogą być realizowane do 2022 r.; fot. unsplash.com

Polski Bon Turystyczny: Jak przystąpić do programu?

Autor: PAP Data: 18 maja 2021 12:29

Nadal można korzystać z programu Polski Bon Turystyczny. To ogromne wsparcie dla podmiotów turystycznych oraz rodzin – wskazuje prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. Do tej pory ZUS wydał ponad 1,5 mln bonów na kwotę ponad 1,3 mld zł.

  • Polski Bon Turystyczny jest ważny do 31 marca 2022 r
  • Największym zainteresowaniem bon turystyczny cieszy się w województwach: małopolskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim
  • Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS

"Przed okresem urlopowym i wakacjami widzimy rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze" - podkreśla szefowa ZUS.

Z najnowszych danych wynika, że ZUS wydał ponad 1,5 mln bonów o łącznej wartości ponad 1,3 mld zł. Beneficjenci wykonali ok. 470 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 340 mln zł. Do tej pory zgłosiło się ponad 21,4 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Największym zainteresowaniem bon turystyczny cieszy się w województwach: małopolskim gdzie wydano około 86 tys. bonów, pomorskim - ok. 84 tys. oraz zachodniopomorskim - 73 tys.

Jak pobrać Bon Turystyczny?

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Polski Bon Turystyczny: Jak przystąpić do programu?

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Aby przystąpić do programu, na PUE ZUS, trzeba wypełnić "Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny" (PBT). Na PUE ZUS podmiot turystyczny może zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Uzyska też dostęp do swoich rozliczeń.

Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta. ZUS apeluje do przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz