×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polski Holding Hotelowy będzie dalej współpracował z ukraińskimi hotelami i kurortami
PHH podpisał list intencyjny o dalszej współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów (UHRA). Fot. Polski Holding Hotelowy/Facebook

Polski Holding Hotelowy będzie dalej współpracował z ukraińskimi hotelami i kurortami

Autor: Oprac. KG Data: 10 sierpnia 2022 13:00

Polski Holding Hotelowy podpisał list intencyjny o dalszej współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów (UHRA).

  • 13 tirów z pomocą humanitarną, wysłanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, dotarło na Ukrainę
  • To kolejny etap działań pomocowych zainicjowanych przez Polski Holding Hotelowy
  • Następnym krokiem jest podpisanie przez PHH listu intencyjnego o dalszej współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów 
  • Podpisanie listu intencyjnego z UHRA pozwoli na zwiększenie pomocy przekazywanej z Polski dla ofiar wojny na terenie obwodu lwowskiego 

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego wskazał, że Polski Holding Hotelowy od początku wybuchu wojny na Ukrainie zaangażował się w szereg działań pomocowych, m. in. w swoich hotelach i obiektach udostępnił ok. 200 tys. noclegów dla osób przybyłych z Ukrainy, a w ramach Śniadania Wielkanocnego ugościł w całej Polsce 20 tys. Ukraińców.

- Cieszę się, że dziś kolejna pomoc dotarła na Ukrainę i że mogliśmy przyczynić się do jej skutecznej realizacji. Pomaganie to nasz obowiązek - powiedział Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH podczas konferencji prasowej we Lwowie.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

I dodał: - Kolejnym krokiem jest podpisanie listu intencyjnego o dalszej współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów (UHRA). Pozwoli to na zwiększenie pomocy humanitarnej przekazywanej z Polski w zakresie pomocy ofiarom wojny, znajdującym się na terenie obwodu lwowskiego.

W obwodzie lwowskim mieszka 245 tys. osób wewnętrznie przesiedlonych

Prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Hoteli i Kurortów Irina Sidletska powiedziała, że przed wojną na pełną skalę przemysł turystyczny zajmował się tylko organizowaniem wypoczynku dla ludzi.

- Czasy się zmieniły i teraz dbamy o rozliczenia i komfortowe warunki pobytu w hotelach, czy kurortach dla osób wewnętrznie przesiedlonych. Wspólnie z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Polskim Holdingiem Hotelowym zmodernizujemy zakwaterowanie dla przesiedleńców w obwodzie lwowskim - dodała prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Hoteli i Kurortów (UHRA), Irina Sidletska.

Obecnie w obwodzie lwowskim oficjalnie mieszka 245 tys. osób wewnętrznie przesiedlonych, z czego 75 tys. to dzieci. Nieoficjalnie - 400 tys. osób. Większość osób została ewakuowana do obwodu lwowskiego w maju. W tym czasie w regionie mieszkało czasowo 630 tys. przesiedleńców. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz