×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polski Holding Hotelowy chce powiększyć się o kilkadziesiąt obiektów
Prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu zapowiada plany na 2022 rok; fot. PHH

Polski Holding Hotelowy chce powiększyć się o kilkadziesiąt obiektów

Autor: Propertynews Data: 29 grudnia 2021 11:53

W 2022 PHH zamierza utrzymać biznes na wysokich obrotach. - Zgodnie z naszą strategią, będziemy ulepszać i modernizować kolejne hotele i obiekty, które powiększą nasze portfolio - mówi dla PropertyNews.pl Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Propertynews.pl: Ostatnie tygodnie dla Polskiego Holdingu Hotelowego to bardzo intensywny czas – podpisaliście umowy warunkowe na zakup czterech spółek z hotelami i obiektami...

Gheorghe Marian Cristescu: Faktycznie, ostatnie tygodnie były bardzo intensywne dla Grupy Kapitałowej PHH, podobnie zresztą jak cały mijający rok, zwłaszcza w obszarze prac dotyczących dalszej konsolidacji spółek Skarbu Państwa, posiadających hotele lub obiekty w Polsce. Efektem naszych działań było podpisanie w ostatnim czasie umów warunkowych na zakup spółek: INTERFERIE, Interferie MedicalSPA, Elbest i Geovita, dzięki czemu w przyszłym roku powiększymy nasz portfel o kolejne kilkadziesiąt hoteli i obiektów. Realizacja tego procesu wymaga jeszcze między innymi spełnienia warunków zawieszających, uzgodnionych pomiędzy stronami, a jednym z  kluczowych elementów było podpisanie umowy inwestycyjnej ze Skarbem Państwa, reprezentowanym przez Prezesa Rady Ministrów, na zakup spółek i modernizację włączonych obiektów, a w skutek tego podwyższenie kapitału zakładowego PHH o kwotę 750 mln zł.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dzięki tym środkom, które są ściśle przeznaczone wyłącznie na zakup spółek oraz inwestycje w zakupionych spółkach, będziemy mogli przeprowadzić modernizacje w dołączonych hotelach i obiektach. W ramach tych środków przeprowadzimy także inwestycje w obiekcie Holtur w Kołobrzegu, który również w ostatnim czasie został włączony do naszej grupy.  

Cały wywiad na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz