×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polski Holding Hotelowy przejmuje kolejne hotele
fot. materiały prasowe

Polski Holding Hotelowy przejmuje kolejne hotele

Autor: Puls Biznesu Opublikowano: 25 stycznia 2019 11:44

Polski Holding Hotelowy w pierwszym etapie przejmie hotele m.in. AMW. Na modernizację wyda kilkadziesiąt milionów złotych - pisze Puls Biznesu.

Jak podaje dziennik, 13 hoteli Agencji Mienia Wojskowego, trzy Gliwickiej Agencji Turystycznej, trzy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych oraz Hotel Kopernik w Olsztynie — te obiekty, w których jest 1755 pokoi, zostaną w pierwszym etapie włączone do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH).

- Spółka powstała z przekształcenia Chopin Airport Development (CAD), spółki należącej do PPL, zarządcy Lotniska Chopina. PHH trafił pod skrzydła skarbu państwa i ma ambicję, by na bazie hoteli należących do państwowych spółek stworzyć dochodowy biznes. Ubiegły rok spółka zaczęła z kapitałem własnym na poziomie 141,7 mln zł, a skończyła na 509,4 mln zł, więc pieniędzy na inwestycje nie zabraknie. Wkrótce do PHH dołączą kolejne obiekty - czytamy w artykule.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Nowe obiekty dołączą do sieci PHH, która składa się dziś z ośmiu hoteli i 1180 pokoi, w budowie są dwa, a spółka ma jeszcze umowę na zarządzanie dwoma hotelami w Warszawie, które wkrótce ruszą. To obiekty marek: Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Best Western, Renaissance, Moxy, Holiday Inn Express czy Moxy. PHH współpracuje z pięcioma międzynarodowymi sieciami hotelowymi. Zamierza włączać niektóre z przejmowanych hoteli do sieci, a z części stworzyć sieć własną. Konkurencja nie boi się PHH - pisze dziennik. 

Czytaj więcej: Puls Biznesu

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz