Partnerzy portalu
Polski Holding Hotelowy rusza z 13 projektami związanymi z nowo przyjętymi obiektami Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego. Fot. Materiały prasowe

Polski Holding Hotelowy rusza z 13 projektami związanymi z nowo przyjętymi obiektami

Autor: Aneta Wieczorek-Hodyra/propertynews.pl Data: 16 maja 2022 08:50

Polski Holding Hotelowy zakończył kolejny etap konsolidacji i startuje z nowymi przedsięwzięciami. W wielu projektach trwają modernizacje, toczą się też rozmowy z sieciami hotelowymi. Gheorghe Marian Cristescu, prezes grupy PHH mówi o aktualnej sytuacji i planach na przyszłość.

Ostatni rok był dla Polskiego Holdingu Hotelowego czasem ogromnych zmian. Akwizycje, modernizacje, dostosowanie do bieżących warunków rynkowych to zaledwie kilka z nich. 

- Faktycznie, jesteśmy w bardzo ważnym momencie naszego rozwoju, gdzie dokończyliśmy drugi etap konsolidacji spółek hotelowych Skarbu Państwa. Jest to efekt ciężkiej pracy całego zespołu, trwającej już od kilku lat. Pod drodze przeszliśmy różne etapy – począwszy od żmudnych przygotowań, poprzez bardzo dokładne badania rynku, w oparciu o procedury i standardy, obowiązujące w ramach spółkach Skarbu Państwa - mówi Gheorghe Marian Cristescu. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

I dodaje: - Nie można też zapominać o tym, że prace te zostały wykonane w trudnych warunkach, związanych z COVID, kiedy to nasza firma była mocno zaangażowana w we wsparcie społeczeństwa podczas tego kryzysu. Sami również odczuliśmy bardzo mocno - zwłaszcza finansowo - skutki tej pandemii. Mimo tych trudności, dokończyliśmy proces drugiej konsolidacji.

PHH rusza z kolejnymi projektami

Obecnie Polski Holding Hotelowy to grupa, która liczy już dziewięć spółek z 54 hotelami i obiektami.

- Na dzień dzisiejszy mamy rozpoczętych 11 projektów modernizacyjnych, związanych z pierwszą konsolidacją, a w niektórych hotelach i obiektach, np. w Cassubi czy w Hotelu Kopernik w Toruniu, prace modernizacyjne są już mocno zaawansowane. Dodatkowo, w maju tego roku, rozpoczęliśmy generalne prace remontowe w ośrodku Zagroń w Szczyrku. Dzisiaj ruszamy z kolejnymi 13 projektami, związanymi z nowo przyjętymi obiektami - informuje prezes grupy PHH. 

W wielu hotelach toczą się prace. Na jakim są etapie?

Jak podaje Gheorghe Marian Cristescu, PPH skupia się obecnie na ponad 20 inwestycjach, niektóre są już w zaawansowanej fazie wyborów wykonawców, a połowa z nich jest w fazie początkującej.

- Mam wielkie nadzieje, że pomimo trudności ze znalezieniem wykonawców, w tym roku rozpoczniemy twarde prace w kilku naszych hotelach i obiektach. Cieszy mnie również, że - po ponad roku rozmów - doprowadziliśmy do końca uzgodnienia konserwatorskie w Krakowie i niedługo będziemy wybierać generalnego wykonawcę dla tego pięknego hotelu. Tak, jak wcześniej informowaliśmy, sama elewacja będzie zakończona w przyszłym roku, dzięki temu mamy szansę oddać miastu perełkę z widokiem na Wawel - zapowiada. 

W sprawie hotelu Regent obecnie prowadzone są intensywne rozmowy z kilkoma sieciami w celu wyboru odpowiedniego, międzynarodowego brandu.

- Jak tylko poznamy wynik tego wyboru rozpoczniemy przygotowania do kompletnej modernizacji, pod wybraną siecią - dodaje prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz