Partnerzy portalu
Port lotniczy Zielona Góra z rekordową liczbą pasażerów Port lotniczy Zielona Góra obsłużył rekordową liczbę pasażerów/fot. pixabay.com

Port lotniczy Zielona Góra z rekordową liczbą pasażerów

Autor: PAP Data: 10 czerwca 2022 14:11

Jak informuje zespół prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL). W maju z usług portu lotniczego Zielona Góra-Babimost (Lubuskie) skorzystało ponad 2,7 tys. osób. Był to kolejny rekordowy miesiąc dla zielonogórskiego lotniska.

Zielonogórskie lotnisko obsłużyło w 2022 r. już ponad 9 tys. podróżnych. W samym  maju port lotniczy Zielona Góra-Babimost obsłużył 2,7 tys. pasażerów.

Port lotniczy Zielona Góra z rekordową liczbą pasażerów

PPL informuje, że do rekordowych poziomów rośnie liczba odprawianych w Babimoście pasażerów. W porównaniu z kwietniem w maju został także odnotowany wyraźny wzrost operacji lotniczych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Z usług zielonogórskiego lotniska skorzystało w maju ponad 2700 osób. W ujęciu miesiąc do miesiąca liczba pasażerów wzrosła o 40 proc., a liczba operacji lotniczych zwiększyła się o ponad 170; podwoiła się liczba lotów szkolnych, przybyło także operacji w ruchu general aviation.

"O dużej dynamice wzrostu świadczy fakt, że w maju 2022 odprawiliśmy więcej pasażerów, niż w całym I kwartale 2021 r. Jeszcze lepiej wygląda porównanie kwietnia tego roku z analogicznym okresem roku 2019. W roku 2022 odprawiliśmy o 59,5 proc. pasażerów więcej niż w ostatnim roku przed pandemią COVID-19" - wskazano w informacji PPL.

Od stycznia do końca maja tego roku zielonogórskie lotnisko obsłużyło ponad 9000 podróżnych. W stosunku do analogicznego okresu 2019 r. tegoroczny wynik jest lepszy o 17 proc.

Z prognoz PPL wynika, że kolejne miesiące również mogą być rekordowe, między innymi dzięki nowym wakacyjnym połączeniom, które będą realizowane z lotniska w Babimoście

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz