Partnerzy portalu
Portugalia czeka na turystów z certyfikatami szczepionkowymi Portugalia czeka od 14 czerwca na turystów z certyfikatami szczepionkowymi/ fot. shutterstock

Portugalia czeka na turystów z certyfikatami szczepionkowymi

Autor: PAP Data: 09 czerwca 2021 16:10

Portugalia będzie przyjmować na swoim terytorium turystów na podstawie tzw. unijnych certyfikatów Covid, zapowiedział rząd Antonio Costy.

Deklaracje socjalistycznego gabinetu są zgodne z ogłoszonym we wtorek przez ministra gospodarki i cyfryzacji Pedro Sizy Vieiry programem otwierania portugalskiej turystyki.

Minister zadeklarował, że od poniedziałku władze Portugalii zgodzą się na przyjmowanie zagranicznych turystów przybywających na podstawie tzw. unijnych certyfikatów Covid.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Portugalia czeka na turystów z certyfikatami szczepionkowymi

Zgodnie z zapowiedzią rządu Portugalii od 14 czerwca honorowane będą dokumenty potwierdzające zakończenie procesu szczepienia przeciwko Covid-19, posiadanie aktualnego negatywnego testu lub zaświadczenia lekarskiego o przebyciu choroby.

Gabinet Costy zapowiedział, że dzięki wprowadzeniu unijnych certyfikatów Covid władze Portugalii spodziewają się w całym 2021 r. większej liczby zagranicznych wczasowiczów niż w 2020 r., a także wyższych wpływów z turystyki.

W środę rząd Portugalii wyraził też satysfakcję, że właśnie podczas prezydencji Lizbony w Radzie UE Parlament Europejski zatwierdził plan certyfikatów Covid, które mają obowiązywać od 1 lipca 2021 r. przez 12 miesięcy. Dokumenty te mają ułatwić swobodne podróżowanie i przyczynić się do stopniowego znoszenia obostrzeń przeciwepidemicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz