×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Portugalia: o połowę mniej urlopowiczów wobec okresu sprzed pandemii
Mniej wczasowiczów w Portugalii; fot. unslash.com

Portugalia: o połowę mniej urlopowiczów wobec okresu sprzed pandemii

Autor: PAP Data: 26 sierpnia 2021 10:36

Liczba urlopowiczów w Portugalii jest podczas tegorocznego lata o ponad 50 proc. niższa niż w czasie ostatnich wakacji przed pandemią - wynika z danych rządu Antonia Costy, a także szacunków przedsiębiorców sektora turystycznego.

Według opublikowanych przez Krajowy Urząd Statystyczny w Lizbonie (INE) szacunków branża hotelarska w Portugalii w czerwcu br. zainkasowała 212 mln euro, czyli o 54 proc. mniej niż w czerwcu 2019 r. Największa część środków, blisko 80 mln euro, wpłynęła do przedsiębiorców w Algarve.

Rządowa agenda Portugalii odnotowała, że wpływy z turystyki są dla rodzimych hotelarzy jednak aż czterokrotnie większe niż przed rokiem, kiedy niemal na terenie całego kraju obowiązywały surowe restrykcje przeciwepidemiczne.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jak odnotowało INE, po wybuchu pandemii Covid-19 wśród cudzoziemców docierających na wczasy do Portugalii po raz pierwszy od ćwierćwiecza zaczęli dominować turyści z Wielkiej Brytanii. W 2021 r. zdetronizowali ich urlopowicze z Francji.

Trudności hoteli w Algarve

Zajmujący się wynajmem nieruchomości, m.in. w turystycznym regionie Algarve, Miguel Monteiro potwierdził w rozmowie z PAP trudności branży hotelarskiej w nadrobieniu strat spowodowanych przez Covid-19.

"Z moich obserwacji wynika, że wpływy placówek hotelarskich są w tym roku podczas wakacji o połowę niższe w stosunku do sezonu wczasowego w 2019 r." - powiedział Monteiro.

Portugalski przedsiębiorca wskazał też na wyraźny spadek liczby pasażerów docierających w tym roku na międzynarodowe lotniska w tym kraju. W pierwszej połowie 2021 r. ich liczba, jak wynika z danych rządu Costy, była o ponad 80 proc. niższa wobec analogicznego okresu w 2019 r.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz