×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
POT: Chcemy, by więcej niemieckich turystów przyjeżdżało do Polski
POT: Chcemy, żeby jeszcze więcej niemieckich turystów przyjeżdżało do Polski/fot. shutterstock

POT: Chcemy, by więcej niemieckich turystów przyjeżdżało do Polski

Autor: PAP Data: 11 sierpnia 2022 08:31

Niemcy bardzo chętnie wybierają się nad polskie morze, do Kotliny Jeleniogórskiej i na Mazury. Chcemy, żeby jeszcze więcej niemieckich turystów przyjeżdżało do Polski - mówi PAP szef ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie Konrad Guldon. 

  • Polska będzie prezentować ofertę turystyczną na targach Caravan Salon w Duesseldorfie od 26 sierpnia do 4 września.
  • Poza Polską Organizacją Turystyczną na wspólnym stoisku zaprezentują się regiony turystyczne Warmii i Mazur oraz Małopolski, a także kulturalna metropolia - Kraków.
  • Przed pandemią przyjeżdżało do Polski ok. 3 milionów turystów z Niemiec.

"Na targach w Duesseldorfie będziemy reklamowali całą Polskę, ale ze szczególnym uwzględnieniem Mazur i Małopolski. To targi caravaningowe, dla ludzi zainteresowanych wypoczynkiem mobilnym, a te regiony, mają bardzo dobrą ofertę dla takich turystów" - mówi PAP Guldon. "Caravaning to w tej chwili ogromny segment. Około 18 proc. turystów, którzy przyjeżdżają obecnie do Polski to miłośnicy kempingów. To bardzo pokaźna grupa i ona rośnie" - zaznacza.

Obecnie jesteśmy w punkcie wychodzenia z załamania, które nastąpiło w związku z wojną na Ukrainie, a wcześniej z pandemią koronawirusa. Wracamy na pozycję, którą zajmowaliśmy przedtem. Polska jest krajem bliskim, sąsiadujemy z Niemcami, komunikacyjnie jesteśmy bardzo atrakcyjni. Do tego Polska ma bardzo dobry stosunek cen do oferowanej jakości usług turystycznych" - wyjaśnia.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W ogólnoeuropejskim porównaniu cenowym portalu www.camping.info Polska była jednym z dziesięciu najtańszych kierunków w 2022 roku ze średnią 16,54 euro na osobę dziennie. Dla Niemiec koszty obliczono na średnio 25,21 euro.

"Chcemy sprawić, żeby jeszcze więcej niemieckich turystów przyjeżdżało do Polski. W ubiegłym roku według FUR (Die Forschungsgemeinschaft Urlaub und Reisen), czyli niemieckiej instytucji zajmującej się badaniem zwyczajów urlopowych Niemców, było ich około 2 milionów. A był to rok trudny, covidowy. Przed pandemią przyjeżdżało do Polski ok. 3 milionów turystów z Niemiec" - dodaje Guldon.

"Niemcy najchętniej wybierają się nad polskie morze, druga bardzo popularna destynacja to Kotlina Jeleniogórska i Mazury. Liczymy, że mimo zapaści związanej z wojną, wynik w tym roku będzie taki sam, jak w ubiegłym, co będzie stanowiło dla nas bardzo dobrą bazę na przyszłe lata, które, miejmy nadzieję, będą spokojniejsze, przynajmniej w turystyce" - podkreśla szef ośrodka POT w Berlinie.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz