×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Powstały "Procedury ochrony dzieci w hotelach". O co chodzi?
Na stronie ighp.pl dostępna jest broszura nt. jak personel hotelu powinien zareagować w sytuacji zagrożenia krzywdzenia dziecka przez dorosłego. Fot. Shutterstock

Powstały "Procedury ochrony dzieci w hotelach". O co chodzi?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 30 grudnia 2022 15:10

W efekcie współpracy Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę powstały "Procedury ochrony dzieci w hotelach". Dokument w przystępny sposób określa, jak personel hotelu powinien zareagować w sytuacji zagrożenia krzywdzenia dziecka przez dorosłego.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego od 2017 roku współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę przy inicjatywach wspierających kwestię ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce - czytamy w komunikacie prasowym.

W 2022 roku IGHP podjęła wspólne działania, którego efektem są Procedury ochrony dzieci w hotelach. To dokument, który w konkretny i jasny sposób określa, jak personel hotelu powien zareagować w sytuacji zagrożenia krzywdzenia dziecka przez dorosłego. Procedury dotyczą zarówno sytuacji, w których pracownik hotelu ma przekonanie, że doszło do skrzywdzenia, jak i takich, które wymagają dalszej weryfikacji. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dokument "Procedury ochrony dzieci w hotelach" ma formę edytowalną, dzięki czemu, każdy hotel/obiekt może dostosować zapisy do własnych realiów funkcjonowania lub uzupełnić istniejące już w hotelu procedury. 

Bezpłatne webinary dla pracowników branży hotelarskiej

Ponadto Fundacja zorganizowała cykl bezpłatnych webinarów dla pracowników branży hotelarskiej pt. „Ochrona dzieci przed krzywdzeniem w sektorze podróży i turystyki”. Zapisy już ruszyły:

  • 10.01.2022, godz. 13.30 - 15.00 (zapisy do 5.01.2023) 
  • 17.01.2023, godz. 13.00 - 14.30 (zapisy do 13.01.2023) 
  • 26.01.2023, godz. 09.30 - 11.00 (zapisy do 24.01.2023) 

Aby zapisać się na webinar, należy wypełnić formularz online dostępny na stronie ighp.pl.

Szczegółowe informacje na temat problematyki krzywdzenia dzieci w turystyce znajdują się na stronie Fundacji: www.standardy.fdds.pl/hotele  

Broszura informacyjna dla pracowników branży turystycznej

Fundacja przygotowała również broszurę dla pracowników hoteli, która opisuje problem wykorzystywania seksualnego dzieci w turystyce, a także wskazuje na konkretne rozwiązania, jakie może zastosować każdy obiekt hotelowy.  

Broszura również jest dostępna na stronie Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz