Partnerzy portalu
Powstanie nowy hotel dla posłów. Koszt? 300 mln zł
Hotel dla posłów za ok. 300 mln zł. We wrześniu wybrany zostanie projekt/fot. unsplash.com

Powstanie nowy hotel dla posłów. Koszt? 300 mln zł

Autor: PAP Data: 28 lipca 2022 12:59

Kancelaria Sejmu szykuje się do budowy nowego hotelu dla posłów. Obiekt ma mieć 460 pokoi, basen, restaurację i kaplicę. We wrześniu ma zostać powołana komisja, która wyłoni projekt. Prace przygotowawcze pochłoną 1 mln zł a koszt całej inwestycji to blisko 300 mln zł - informuje "Fakt".

Nowy hotel dla posłów za 300 mln zł

Kancelaria Sejmu szykuje się do budowy nowego hotelu dla posłów. W projekcie budżetu kancelarii Sejmu na przyszły rok zaplanowano 1 mln złotych na prace koncepcyjne.

Obecny budynek powstał pod koniec XX wieku, a parlamentarzyści skarżą się na małe metraże, nieszczelne okna i brak aneksów kuchennych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Wkrótce mają ruszyć prace nad budową nowego lokum dla posłów; w projekcie budżetu kancelarii Sejmu na przyszły rok zaplanowano 1 mln złotych na prace koncepcyjne - ma zostać wybrany projekt hotelu. Koszt inwestycji to niemal 300 mln zł" - informuje "Fakt".

"To będą dwupokojowe studia z częścią sypialną i biurową" - powiedziała gazecie szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Jak dodała, w budynku zaplanowano także parking podziemny na 250 aut. "Fakt" podaje, że w nowym budynku parlamentarzyści mają być zakwaterowani najwcześniej w 2028 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz