Partnerzy portalu
Pożar w hotelu w Końskich Pożar w hotelu w Końskich; fot. shutterstock

Pożar w hotelu w Końskich

Autor: PAP Data: 04 lutego 2021 14:26

W hotelu w Końskich (Świętokrzyskie) doszło w czwartek do pożaru, który wybuchł w jednym z pomieszczeń socjalnych. Strażacy ewakuowali osiem osób. Jedna z nich została zabrana do szpitala.

Pożar w koneckim hotelu wybuchł w czwartek przed południem. Straż pożarna otrzymała informację, że pali się czwarte piętro budynku, gdzie znajdują się pomieszczenia socjalne. 10 osób zdążyło się ewakuować z budynku przed przyjazdem strażaków.

"Ewakuowaliśmy siedem osób oraz mężczyznę, który stał w oknie płonącego budynku. Ponieważ był w starszym wieku i miał kłopoty z poruszaniem się, podjęliśmy decyzję o oddymieniu klatki schodowej. Dotarliśmy do mężczyzny, który został zabrany do szpitala na badania" - powiedział st. kpt. Mariusz Czapelski z Komendy Powiatowej PSP w Końskich.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Strażak dodał, że prawdopodobną przyczyną pożaru była zła eksploatacja lub wada kuchenki gazowej, która znajdowała się w jednym z pomieszczeń socjalnych. Pomieszczenie uległo doszczętnemu spaleniu. W akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz