×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pożar w pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej. Gaszenie trwało kilka godzin ZDJĘCIA
Gaszenie pożaru pensjonatu w Bukowinie Tatrzańskiej trwało kilka godzin. Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Bukowina Tatrzańska/Facebook

Pożar w pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej. Gaszenie trwało kilka godzin ZDJĘCIA

Autor: PAP, KG Data: 06 grudnia 2021 10:15

Pożar, który w niedzielne popołudnie wybuchł w jednym z budynków mieszkalno-pensjonatowych przy ul. Tatrzańskiej w Bukowinie Tatrzańskiej, po kilku godzinach został ugaszony - poinformowała straż pożarna. Nikt nie został ranny.

W środku znajdowali się m.in. pensjonariusze.

- Wszystkie osoby, które przebywały w budynku, opuściły go przed przyjazdem straży, nie ma osób rannych. W tej chwili pożar jest już ugaszony, a wszystkie jednostki wracają do koszar - poinformował w niedzielę (5 grudnia) wieczorem st. kpt. Jarosław Kośmiński, zastępca komendanta PSP w Zakopanem.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Pożar w drewnianym, krytym gontem budynku wybuchł w godzinach popołudniowych.

Trzeba było rozbierać dach

- Pożar przeniósł się na część poddasza i tam ''ulokował się'' między gontami. Dlatego akcja była skomplikowana - trzeba było rozbierać dach. Dojazd na miejsce też był utrudniony, dlatego działania trzeba było prowadzić z drabin przenośnych - wyjaśnił zastępca komendanta.

Na miejscu zdarzenia pracowało 25 zastępów ochotniczych straży z pow. tatrzańskiego i jednostka ratowniczo-gaśnicza z Zakopanego.

Przyczyny zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku śledztwa.

Płonęła Willa Zima

Pensjonat przy ul. Tatrzańskiej w Bukowinie Tatrzańskiej oferował turystom 5 izb z prywatnymi łazienkami. Pokoje były wyposażone w ręcznie rzeźbione łóżka i meble góralskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz