Partnerzy portalu
Poznań walczy o turystów. Nietypowa atrakcja dla hotelowych gości Przez dwa miesiące od najbliższej soboty goście, którzy zatrzymają się w poznańskich hotelach, będą mogli otrzymać bezpłatne bilety do muzeów. / fot. shutterstock

Poznań walczy o turystów. Nietypowa atrakcja dla hotelowych gości

Autor: PAP Data: 21 maja 2021 15:13

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizowała akcję, dzięki której przez dwa miesiące od najbliższej soboty goście, którzy zatrzymają się w poznańskich hotelach, będą mogli otrzymać bezpłatne bilety do muzeów.

Prezes PLOT Jan Mazurczak powiedział w piątek PAP, że jest to pierwsza tego typu akcja w Polsce. Jak wskazał, obłożenie poznańskich hoteli po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych średnio osiąga 15 proc., czyli jest nawet sześciokrotnie niższe niż o tej porze roku w poprzednich latach. Ocenił, że wynika to z zaniku tzw. turystyki biznesowej związanej z organizacją targów branżowych i kongresów.

"Dlatego Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy ze zrzeszonymi w niej hotelami i najważniejszymi atrakcjami turystycznymi miasta zaproponowała akcję, której celem jest stworzenie dodatkowej zachęty do spędzenia czasu w Poznaniu i skorzystania z jego oferty" - powiedział.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Darmowe bilety

Od soboty do 19 czerwca goście 17 poznańskich hoteli otrzymają bezpłatne bilety do Bramy Poznania, czyli otwartego w 2014 r. interaktywnego centrum interpretacji dziedzictwa, w którym za pomocą interakcji i multimediów przybliżana jest historia Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia.

Brama Poznania została wyróżniona w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny oraz zyskała tytuł jednego z siedmiu nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie "National Geographic". W 2019 r. odwiedziło ją ponad 117 tys. osób. Brama jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Poznania.

Po miesiącu w ramach akcji goście hotelowi będą otrzymywać bilety do Muzeum Narodowego w Poznaniu, które posiada jedną z ważniejszych kolekcji w kraju. Można w nim zobaczyć sztukę polską i europejską od starożytności po współczesność, m.in. jedyny w kraju obraz Moneta "Plaża w Pourville".

Jak przyznał Mazurczak organizatorzy akcji będą na bieżąco obserwować jej efekty i w zależności od nich możliwe jest np. dodanie w ofercie biletów do innych atrakcji miasta. Nie wykluczył, że do inicjatywy przystąpią kolejne hotele. W zależności od zainteresowania turystów czas trwania akcji może też zostać wydłużony. "Chcemy, żeby i muzea i hotele były zadowolone" - podkreślił.

Mazurczak wyjaśnił, że koszty wizyt gości hotelowych w muzeach pokryją wspólnie PLOT i zrzeszone w niej hotele.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz