Partnerzy portalu
Praca zdalna na wyciągu? - czyli luki w lockdownie Praca zdalna na wyciągu?/fot. facebook.com/traveldolnyslask

Praca zdalna na wyciągu? - czyli luki w lockdownie

Autor: PAP/ GW Data: 28 listopada 2020 11:33

Lockdown jest dziurawy jak sito - co pokazały ostatnie weekendy, kiedy na południe Polski waliły tłumy, żeby... pracować zdalnie. Podobnie będzie w sezonie zimowym.

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", hotele, pensjonaty i apartamenty teoretycznie nie powinny przyjmować gości z powodu pandemii. - Ale w przepisach znalazła się furtka, która umożliwia zaoferowanie noclegu pracownikom w podróży służbowej lub tym, którzy meldują się np. w hotelu, żeby pracować w nim zdalnie. Zgodnie z wytycznymi gość powinien podpisać specjalne oświadczenie, że jest w delegacji - czytamy w "Wyborczej".

Taką możliwość - pisze dziennik - wykorzystują zarówno właściciele miejsc noclegowych, jak i ci, którzy chcą się wyrwać z miasta. - W długi weekend listopadowy trasy na południe korkowały się jak za najlepszych czasów. Polska wyruszyła do Zakopanego, w Beskidy i Karkonosze, żeby stamtąd pracować zdalnie - dodaje "GW".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Według gazety jeśli ktoś chce zanocować w Zakopanem lub którejś z okolicznych miejscowości, pokój znajdzie bez najmniejszego problemu. - Trzeba tylko wypełnić oświadczenie, że przebywa się u nas służbowo. Gości przyjmujemy tak już od 11 listopada, ale jeszcze żadnej kontroli policji czy sanepidu nie mieliśmy - zdradza "Wyborczej" Michał, właściciel apartamentów na wynajem na granicy Zakopanego i Kościeliska. - Z wyżywieniem też nie ma problemu. Wszystko dostarcza firma cateringowa, legalnie, w ramach serwowania posiłków na wynos - dodaje.

"GW" przytacza też relację Marcina, mieszkańca Krakowa: "Mieszkaliśmy w rodzinnym pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej. Gospodarz o nic nie pytał. Prosił tylko, żebyśmy samochód tak bardziej za stodołą parkowali, by nie rzucał się w oczy". - Pobyt wspominamy miło, nie było żadnych kłopotów - opowiada mężczyzna. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz